Rada na "Epokę"

  Rada na "Epokę"

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Asystenci posła Tomasza Markowskiego wystosowali do burmistrza Jarosława Jaworskiego wniosek, o powołanie przy Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Epoka" Rady Społecznej.
       Zdaniem poselskich asystentów nie jest realizowany punkt 7 umowy, między burmistrzem Żnina, a Piotrem Chodkiewiczem szefem "Epoki", który gwarantował utworzenie przy NZOZ Rady Społecznej.
       Rada miałaby być organem opiniodawczym i doradczym oraz zabezpieczającym interesy gminy.
       Zapis jest...
       
  "Epoka" przejęła podstawową opiekę zdrowotną w gminie, w ubiegłym roku.
  21 lipca 2003 roku Piotr Chodkiewicz i burmistrz Żnina podpisali umowę w tej sprawie. Przypomnijmy, że pomysł przekazania podstawowej opieki zdrowotnej prywatnemu podmiotowi budził wiele kontrowersji. Sprawa podzieliła również radnych miejskich. Podczas głosowania uchwały w tej sprawie rajcy byli podzieleni - 11 było "za", 7 "przeciw", a 2 wstrzymało się od głosu.
       - Zapis w umowie jest, ale minął rok a rady nie ma - mówi Rafał Rospenda, asystent posła.
       Inicjatywa gminy
       
  Istnienie zapisu o utworzeniu Rady Społecznej przy NZOZ "Epoka" potwierdza Piotr Chodkiewicz.
       - Jest taki zapis i nie mam nic przeciwko istnieniu Rady Społecznej. Były na ten temat prowadzone rozmowy z burmistrzem Rosiakiem, przez jakiś czas spotykała się także stara Rada Społeczna. Cały czas staram się jednak na bieżąco informować burmistrza o działaniach "Epoki".
       
  Szef "Epoki" zapewnia, że jest otwarty na współpracę, ale inwencja jest po stronie gminy. To ratusz powinien zaproponować skład rady.
       Wniosek o powołanie rady wpłynął do ratusza. Jego adresatem jest Jarosław Jaworski. Z burmistrzem nie udało się nam porozmawiać, gdyż jak już informowaliśmy choruje.
       Natomiast pytany przez nas przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Kaźmierczak mówi, że za realizację umowy jest odpowiedzialny wyłącznie burmistrz, bo radni nie byli stroną przy podpisywaniu umowy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »