Procenty nadziei

  Procenty nadziei

  Michał Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś w kujawsko-pomorskim oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia nastąpi otwarcie oferty, jaką na świadczenie usług zdrowotnych złożył w imieniu spółki Pałuckie Centrum Zdrowia jej prezes Aleksander Kmiećkowiak
       - Nasza oferta została przyjęta bez żadnych poprawek, a to już dobra oznaka - przyznaje Aleksander Kmiećkowiak. - Dziś nastąpi oficjalne otwarcie ofert i ostatecznie dowiemy się, na jakie pieniądze możemy liczyć. To, co przedstawiliśmy w Bydgoszczy nie zawiera zbyt rewolucyjnych rozwiązań. Przyszły rok chcemy przeznaczyć na wdrożenie się do pracy w nowych warunkach. Kiedy już będziemy już znali wszystkie aspekty działalności spółki prowadzącej szpital - wówczas pomyślimy o rozszerzeniu oferty.
       Złożona przez Pałuckie Centrum Zdrowia oferta na świadczenie usług zdrowotnych zakłada zwiększenie budżetu o około 10 procent w porównaniu z kończącym się 2004 rokiem. - To, na co postawiliśmy to specjalistyka oraz pogotowie ratunkowe. Sądzę, że pakiet proponowanych przez nas usług medycznych będzie na tyle szeroki, że z uzyskaniem fachowej pomocy nie powinno być w żnińskim szpitalu większych problemów - dodaje A. Kmiećkowiak.
       Oczywiście fakt, iż szpital będzie prowadzony przez spółkę wpłynie na nieco inne gospodarowanie otrzymanymi z NFZ pieniędzmi. Doktor Kmiećkowiak wyklucza wykonywanie jakichkolwiek "nadróbek", te bowiem nakręcają w szpitalu spiralę długów. - Kiedy już otrzymamy finalny kontrakt - wówczas poinformujemy społeczeństwo naszego powiatu jaka jest nasza oferta, jaka jest dostępność określonych zabiegów, ile trzeba czekać - na przykład - na wszczepienie endoprotezy. Chcemy, by od początku było to jasne i czytelne. Oczywiście wszystkie proponowane przez nas zabiegi będzie też można wykonać ponadplanowo i to "od ręki" Trzeba będzie jednak za to samodzielnie zapłacić.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 17 »