Relikwie patronki

  Relikwie patronki

  (mich)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie otrzyma imię Marii Karłowskiej. Uroczystości, które odbędą się już jutro poprzedzi bieg uczniów tej szkoły, podczas którego przeniesione będą do Żnina relikwie patronki.
       Bieg z relikwiami błogosławionej Marii Karłowskiej rozpocznie się dziś o godz. 18 w Jabłonowie Pomorskim. Stąd uczestnicy sztafety (każda zmiana liczyć będzie od 1 do 5 biegaczy pokonujących jednorazowo po kilka kilometrów) pobiegną przez Wąbrzeźno, Toruń, Gniewkowo, Złotniki Kujawskie i Barcin do stolicy Pałuk. W Żninie, w kościele pw. NMP Królowej Polski biegacze spodziewani są w piątek o godz. 10 rano.
       Sama uroczystość będzie miała szczególną oprawę. Rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. NMP Królowej Polski, podczas której nastąpi poświęcenie szkolnego sztandaru. We mszy uczestniczyć będzie ks. abp Henryk Muszyński.
       Dalsza część uroczystości odbędzie się już w szkole. Nastąpi tu m.in. akt nadania tej placówce imienia nowej patronki - Marii Karłowskiej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »