Pracownia w pajęczynie

  Pracownia w pajęczynie

  Michał Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziesięć stanowisk komputerowych podłączonych za pomocą stałego łącza do internetu działa od wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie. Pracownia komputerowa powstała w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu - "Inter-net w każdej szkole podstawowej 2004".
       - Otrzymane urządzenia pozwoliły na pełne wyposażenie dziesięciu stanowisk uczniowskich - wyjaśnia Jacek Otto - dyrektor SP nr 2. - Komputery pracują w sieci ze starym dostępem do internetu. Tak przygotowane miejsce pracy pozwoli uczniom naszej szkoły na na rozwój twórczego myślenia, nauczy szybkiego zdobywania informacji i właściwego ich wykorzystania. Proces nauki będzie wspomagany też dzięki zastosowaniu rzutnika multimedialnego.
  Warto wspomnieć, że nowa pracownia nie będzie wykorzystywana jedynie do nauki informatyki. Nowoczesna technika przydaje się również w prowadzeniu zajęć językowych, z matematyki czy przyrody. Nie będę ukrywał, że cieszę się, że nowoczesnych osiągnięć techniki komputerowej mogą korzystać i korzystają uczniowie już od pierwszej klasy!
       
  Dodajmy, iż otwarcie pracowni miało uroczysty charakter. Przybył m.in. burmistrz Żnina Jarosław Jaworski, wizytator Kuratorium Oświaty Danuta Zacharko , dyrektor MIejskiego Zespołu Oświaty w Żninie Aleksandra Nowakowska , przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Żninie Jerzy Krynicki , radny i jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Rodziców - Adam Kowalewski.
       - Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować wszystkim, którzy wsparli nasze dążenia do otwarcia pracowni komputerowej w naszej szkole - dodaje J. Otto. - Szczególnie zaś, oprócz obecnych na otwarciu gości - Teresie Kordas - koordynatorowi d/s informatyki w Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty. Tekst i fot.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »