Teraz kontrakt!

  Michał Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pałuckie Centrum Zdrowia - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zostało w piątek zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Spółce nadano też numer identyfikacji REGON. Tym samym ma już wszelkie podstawy prawne do prowadzenia działalności.
       Rozpatrzenie wniosku - od chwili jego złożenia do wydania postanowienia o wpisie do KRS zajęło 10 dni. - To temu, że Rada Powiatu utrzymała swe postanowienia z sesji, które odbyły się w czerwcu i lipcu tego roku - wyjaśnia starosta Zbigniew Jaszczuk. - Przypomnę, że wówczas rada podjęła najpierw uchwałę kierunkową o przekształceniu szpitala w spółkę, później zaś - po otrzymaniu wszystkich wymaganych opinii - uchwałę o likwidacji szpitala i utworzeniu spółki, która miała przejąć jego zadania.
  Gdyby jednak podczas ostatniej sesji nastąpiła zmiana dotycząca istoty przekształceń - wówczas konieczne byłoby rozpoczęcie czasochłonnej procedury zbierania opinii i z pewnością nie udałoby nam się dopełnić w tym roku wszystkich formalności niezbędnych do uruchomienia szpitala w nowej formule...
       
  Z wpisu do KRS wynika, że przedmiot działalności Pałuckiego Centrum Zdrowia będzie identyczny, jak w przypadku szpitala działającego w dotychczasowej formie. Spółka utworzyła już w tym celu Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - PCZ.
       Działając w nowych realiach będzie mogła dodatkowo świadczyć usługi medyczne, które nie zostaną zakontraktowane z Narodowym Funduszem Zdrowia. Będą one oczywiście dodatkowo płatne i w ten sposób PCZ ma szansę na zarabianie dodatkowych pieniędzy. Takimi dodatkowymi usługami są na przykład operacje plastyczne.
       W statucie spółki jest też zawarta klauzula, że szpital nie będzie mógł odmówić świadczeń ratujących życie i zdrowie pacjentów.
       Rejestracja spółki w KRS otworzyła również możliwość jej wsparcia pieniędzmi z powiatu. - Został już ogłoszony przetarg na udzielenie nam kredytu w kwocie 3 milionów złotych - dodaje starosta. - 2,2 miliona złotych przeznaczymy na zakup sprzętu dla nowej jednostki, pozostała kwota zostanie przeznaczona na modernizację pomieszczeń szpitala.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »