Załoga w spółce

  Załoga w spółce

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Część załogi Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przedstawiła burmistrzowi propozycję utworzenia spółki pracowniczej i przejęcia części firmy. Jacek Kaczmarek zapowiada, że będzie negocjował szczegóły przekazania majątku komunalki.
       Wolę utworzenie spółki pracowniczej wyraziła połowa załogi ZGK. W piątkowe południe ich ofertę przedstawiła burmistrzowi Elżbieta Powałowska, dyrektor komunalki.
       Przez ostatni tydzień w komunalce trwały gorące dyskusje o przyszłości zakładu. Pracownicy nie ukrywają, że boją się czy nie stracą na restrukturyzacji.
       W ZGK pracuje dziś 39 osób. Blisko połowa z nich wyraziła chęć utworzenie spółki, czyli wydzierżawienia od gminy części majątku i przejęcia pakietu usług dla mieszkańców.
       Jak już informowaliśmy wydzierżawianiem ZGK, jest zainteresowanych siedem firm spoza gminy. Ich oferty były przyjmowane do 5 października. Pomysł utworzenia spółki pracowniczej zrodził się dopiero przed kilkoma dniami. Pracownicy tak jak inne podmioty, które złożyły swoją ofertę, będą musieli przejęć część zadłużenia zakładu. Burmistrz nadal prowadzi rozmowy z pozostałymi firmami, które są zainteresowane wydzierżawianiem ZGK. Warunki przekazania spółce pracowniczej majątku również będą omawiane.
       Nie wiadomo, czy zostanie powołana specjalna komisja, nadzorująca restrukturyzację ZGK oraz kto ewentualnie w niej zasiądzie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »