Ponadźwiękowy kłopot

  Ponadźwiękowy kłopot

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Niskie przeloty samolotów nad Janowcem mają być ograniczone. Takie przynajmniej zapewnienie uzyskał z Pomorskiego Okręgu Wojskowego burmistrz Maciej Sobczak.
       Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy Janowiec uskarżają się bardzo często na nisko przelatujące nad ich głowami samoloty wojskowe. Interwencję w tej sprawie podjął burmistrz Maciej Sobczak . W Pomorskim Okręgu Wojskowym przedstawił żale mieszkańców. Pytał również o to, czy loty nad gminą muszą odbywać z tak dużą częstotliwością? - Nikt nie ma wątpliwości, ze takie loty muszą się odbywać. Chodziło mi głównie o to, czy można byłoby je zminimalizować - mówi burmistrz.
       Maciej Sobczak otrzymał odpowiedź od gen. Ryszarda Olszewskiego , dowódcy sił powietrznych Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Generał tłumaczył, że ze względu na cele obronne kraju loty szkoleniowe i manewry muszą się odbywać. Dodał, że w lipcu i sierpniu prowadzone były intensywne szkolenie oraz międzynarodowe ćwiczenia. Stąd ta uciążliwość. Zapewnił jednak, że loty na niskich wysokościach zostaną ograniczone do niezbędnego minimum.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »