Pląsy z papieżem

  Pląsy z papieżem

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Piechcińscy harcerze, seniorzy i księża zorganizowali niezwykłą uroczystość poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II.
       Harcerze i zuchy zaprosili mieszkańców Piechcina do wspólnej zabawy w podziemiach kościoła. Ich występ przeplatany piosenkami i pląsami zakończył się wspólnym kręgiem, iskierką przyjaźni oraz pozdrowieniem - Czuwaj! Uroczystość uświetnił występ seniorów działających przy Domu Seniora w Szubinie oraz z klubu "Białe Zagłębie" z Piechcina. Do organizacji uroczystości aktywnie włączyła się Akcja Katolicka.
       - Niezwykle ważnym akcentem tego dnia było wypuszczenie przez dzieci kilkudziesięciu balonów napełnionych miłością i radością, które miały dotrzeć do Ojca Świętego. Nad całością tego niezwykłego dnia czuwał proboszcz piechcińskiej parafii ksiądz Stefan Balcerzak - poinformowała nas druhna Jolanta Szywalska . Uroczystość została poprzedzona konkursem plastycznym na temat: "Papież w oczach zuchów i harcerzy", a najlepsze prace zostały wyróżnione i nagrodzone.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  1 3 4 5 ... 16 »