Legendy i Babia Góra

  Legendy i Babia Góra

  Iwona Woźniak

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych otwarto wczoraj uroczyście Szkolny Klub Turystów przy Pałuckim Bractwie Turystycznym "Pałucza-nie". Jego uczestnicy mają w tym roku na swoim koncie poważniejszą wyprawę na Babią Górę.
       Pomysłodawcą utworzenia klubu jest Sławomir Chojnacki - nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w żnińskim ZSzE-H o zamiłowaniach turystyczno-krajo- znawczych. - Zanim jednak wcieliliśmy pomysł w życie, upłynęło trochę czasu. Od stycznia tego roku prowadziliśmy remont pomieszczenia, w którym dziś oficjalnie zainaugurowaliśmy działalność.
       Wśród gości honorowych uroczystości znaleźli się, oprócz założycieli SKT i dyrekcji, m.in.
  Feliks Malinowski, Urszula Nowicka oraz Franciszek Szafrański. Wszyscy zasiedli przy wspólnym, klubowym stole, gdzie rozmowy o planach grupy turystycznej z ekonomika przeplatały się z legendami autorstwa pana Feliksa.
       Jak się dowiedzieliśmy, członkowie klubu zaliczyli już we wrześniu poważniejszą wyprawę na Babią Górę, przy okazji zwiedzając również Kraków. - Jeszcze w październiku czeka nas wyprawa połączona z porządkowaniem Gór Wilczkowskich, w styczniu najprawdopodobniej przemierzymy szlak zimowy do Skarbienic. A w czerwcu wybieramy się w Tatry. Planów jest sporo, a klub jest otwarty. Może się do niego zapisać każdy chętny uczeń.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »