Odwołają starostę?

  Odwołają starostę?

  Agnieszka Nawrocka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prawo i Sprawiedliwość przyłączyło się do akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o odwołanie żnińskiego starosty Zbigniewa Jaszczuka. Swoją decyzję działacze partii ogłosili na spotkaniu, które zatytułowali "Tym państwu dziękujemy".
       Akcję zbierania podpisów pod wnioskiem do przewodniczącego rady powiatu, o odwołanie Zbigniewa Jaszczuka, rozpoczęli pracownicy likwidowanego szpitala. Prawo i Sprawiedliwość postanowiło poprzeć tę inicjatywę. W siedzibie partii mieszkańcy mogą składać swoje podpisy. Wkrótce w mieście pojawią się stosowne plakaty.
       Złe efekty
       
  - Próbowaliśmy prowadzić jakiś dialog z zarządem powiatu i to nie była tylko krytyka - mówi Tomasz Markowski z PiS-u.
       - Nie chodzi o to, czy starosta jest winny sytuacji powiatu, czy brakuje mu kompetencji. Chodzi o efekty jego działań, a one są złe.
       Zdaniem działaczy PiS-u likwidacja szpitala i sytuacja cukrowni, to porażka władz powiatu. - Przecież to starosta powołał Wójtowicza na stanowisko dyrektora, chociaż nie miał on wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego - mówią członkowie Prawa i Sprawiedliwości. - Podsumowując 4 lata pracy starosty podpisujemy się w stu procentach pod wnioskiem pracowników szpitala - mówi Rafał Rospenda, poselski asystent.
       PiS-owcy zarzucają staroście m.in: niepodejmowanie działań na rzecz ratowania szpitala i cukrowni, wybór na stanowiska osób niekompetentnych, niesłuchanie głosu opozycji czy uchylanie się od odpowiedzialności politycznej.
       Szpital - Zombi
       
  Poseł Tomasz Markowski przyznał, że spotkał się wczoraj z likwidatorem szpitala: - Likwidator mówi, że ten szpital to jest żywy trup. Zombi. Nie ma pieniędzy na odprawy dla odchodzących pracowników, na wynagrodzenia. A likwidator nie będzie pracował charytatywnie, jak nie będzie dla niego pieniędzy to odejdzie - mówi Tomasz Markowski. - Likwidator sam się dziwi, jak mogło dojść do takiej sytuacji i przyznał, że najlepszym rozwiązaniem byłoby powołanie spółki pracowniczej, z większościowymi udziałami ludzi tam pracującymi. Ale ktoś musi ludziom w szpitalu powiedzieć co dalej.
       
  Kto popiera starostę?
       
  Wnioskodawcy odwołania Zbigniewa Jaszczuka, mówią, że zdają sobie sprawę, że ostateczną decyzję i tak podejmie podejmie Rada Powiatu. Nie ma mozliwości odwołania starosty w referendum. Zaznaczają jednak, że chcą pokazać wolę mieszkańców, którzy są niezadowoleni z sytuacji powiatu. - Dzieje się źle, a rozliczenie przyjdzie przy następnych wyborach. Trzeba pokazać, kto z radnych popiera teraz działania zarządu, a wnioski zostaną wyciągnięte na koniec tej kadencji - mówi Tomasz Markowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  1 3 4 5 ... 16 »