"Jedynka" w Lubieniu Kujawskim zablokowana po wczorajszym...

  "Jedynka" w Lubieniu Kujawskim zablokowana po wczorajszym wypadku [szczegóły]

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wypadek w Lubieniu Kujawskim

  Wypadek w Lubieniu Kujawskim ©fot. wa

  Kolejny wypadek na łuku drogi nr 1 w Lubieniu Kujawskim. Ciężarówka wypadła z jezdni i staranowała piętrówkę. Na szczęście, mieszkańcom nic się nie stało.
  Wypadek w Lubieniu Kujawskim

  Wypadek w Lubieniu Kujawskim ©fot. wa

  12 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Lubień Kujawski. Ciężarówka staranowała dom

  Lubień Kujawski. Ciężarówka staranowała dom

  Link do głównego zdjęcia

  W środę tuż przed godziną siódmą rano w Lubieniu Kujawskim (powiat włocławski) na drodze krajowej nr 1 doszło do poważnego wypadku. Kierowca ciężarówki - Mercedesa z przyczepą jadąc z Włocławka w kierunku Łodzi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i stało się... Wpadł w poślizg, zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie uderzył w stojący tuż przy trasie dom.

  W budynku tym mieszkała czteroosobowa rodzina. W czasie wypadku była tylko jedna osoba - właścicielka domu, ale nic jej się nie stało. Dzieci uniknęły ewentualnych obrażeń, bo zdążyły wyjść do szkoły. Ranny, ale lekko został tylko kierowca.

  Dom został jednak poważnie uszkodzony. Samochód wyburzył cały narożnik piętrówki. Na miejsce wypadku przybyła inspekcja nadzoru budowlanego, która dokonała oględzin budynku. Wynik oględzin - dom nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Konstrukcja została bowiem poważnie naruszona.

  Wiadomo, że jedna ze ścian grozi zawaleniem. Dlatego droga krajowa nr 1 w tym miejscu była wczoraj cały dzień zablokowana. Istniało bowiem zagrożenie, że uszkodzona ściana runie na jezdnię. Policjanci wyznaczyli objazd i kierowali samochody w kierunku Chodcza.

  Także dziś droga nr 1 w Lubieniu Kujawskim będzie zablokowana. To dlatego, że planowana jest rozbiórka uszkodzonego domu. Wziął to na siebie Urząd Miasta i Gminy. Czteroosobowa rodzina wczoraj wyprowadziła się z dotychczas zajmowanego lokum. - Proponowaliśmy lokal zamienny, ale ta propozycja nie została przyjęta - mówi burmistrz Paweł Wiktorski. Na razie poszkodowani przenieśli się do rodziny pod Lubieniem Kujawskim. Co będzie dalej z nimi?

  Samorząd ponowi złożoną jeszcze przed wypadkiem ofertę zakupu nieruchomości. - Za te pieniądze rodzina będzie mogła kupić coś innego - mówi burmistrz.

  W Lubieniu Kujawskim to nie pierwszy wypadek na łuku "jedynki". Zwykle jednak samochody zatrzymywały się na domach z drugiej strony drogi. Co jest powodem tak częstych wypadków? Policjanci mówią, że jest tu stromy zjazd i konieczne jest przestrzeganie znaku ograniczenia prędkości, a kierowcy nie zawsze to robią.

  Do podobnych wypadków jak w Lubieniu Kujawskim doszło wcześniej m.in. w Fabiankach i we Włocławku. W obydwu przypadkach uszkodzenia nie były na tyle poważne, żeby konieczne były rozbiórki.  Wyświetl większą mapę

  Udostępnij
  Czytaj e-wydanie »

  Kup prenumeratę cyfrową Gazety Pomorskiej i otrzymaj:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Pomorskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Pomorskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer ekstramagazyn.pl

  Komentarze (4)

  ;)

  czas na nowego burmistrza

  asia

  Wszystkie komentarze (4) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Grilluj z Pomorską