Druga tura z poślizgiem

  Druga tura z poślizgiem

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę mieszkańcy miast i gmin: Brześć Kujawski oraz Dobrzyń nad Wisłą wybierać będą swego burmistrza.

  Podczas gdy w większości gmin druga tura wyborów miała miejsce 26 listopada, burmistrzów Brześcia Kujawskiego i Dobrzynia nad Wisłą poznamy dopiero w niedzielę. To przesunięcie terminu wyborów ma związek z rezygnacjami, do jakich doszło pomiędzy pierwszą turą a dogrywką.


  Brześć Kujawski


  W Brześciu Kuj. ze starcia z obecnym burmistrzem Wojciechem Za-widzkim (Brzeska Wspólnota Samorządowa) zrezygnował Piotr Stanny (Porozumienie Samorządowe "Ponad Podziałami"). Także kolejny kandydat do fotela burmistrza Piotr Jaroszewski nie zechciał wziąć udziału w dogrywce. Ostatecznie z Wojciechem Za-widzkim zmie- rzy się Ewa Za-paruszewska (Stowarzyszenie "Brześć Kujawski 2000 Plus").


  Wojciech Zawidzki w pierwszej turze zdobył 42,42 proc. głosów. Jego kontrkandydatka Ewa Zaparuszew-ska uzyskała poparcie 10,62 procent wyborców. Piotr Jaroszewski rezygnując z udziału w drugiej turze wsparł Wojciecha Zawidzkiego.


  Dobrzyń nad Wisłą


  W Dobrzyniu nad Wisłą najwięcej głosów w pierwszej turze zdobyli: Ryszard Dobieszewski (PSL) i obecny burmistrz Czesław Bender (KWW Nasze Miasto, Nasza Gmina). Z udziału w dogrywce zrezygnował Czesław Bender. W tej sytuacji z Ryszardem Dobieszewskim zmierzy się w drugiej turze Jerzy Wysocki (Wspólne Miasto i Gmina).


  Czesław Bender, na którego w pierwszej turze głosowało 29,81 procent wyborców, rezygnując z dogrywki wskazał na Jerzego Wysockiego, który wcześniej zdobył poparcie 18,33 proc. głosujących. Na Ryszarda Do-bieszewskiego 12 listopada głosowało 30,94 procent wyborców.


  Kto tym razem zdobędzie najwięcej głosów? Wyborcy w niedzielę zdecydują. Siedziby komisji oraz czas głosowania pozostaja bez zmian


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem