Oni będą rządzić

  Oni będą rządzić

  Małgorzta Goździalska, (kp)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Druga tura wyborów odbyła się nie tylko we Włocławku, ale także w sześciu miastach i gminach powiatów włocławskiego i lipnowskiego. A oto przewidywane wyniki.

  Na wsiach i w miasteczkach głosowało wczoraj więcej wyborców niż we Włocławku. O godz. 16.30 frekwencja w gm. Kowal wynosiła 35,69 proc., w mieście i gminie Skępe - 35,05 proc, w gminie Kikół - 36,59 proc. Najwyższa była w mieście i gminie Izbica Kuj., gdzie do godz. 16.30 oddało głosy 39,70 proc. uprawnionych.


  Izbica Kujawska


  Pierwsze wyniki wskazywały na to, że w mieście i gminie Izbica Kuj. dotychczasowy burmistrz Bogdan Sadowski pokonał konkurenta Mariana Lewandowskiego. B. Sadowski jest bezpartyjny, uzyskał jednak poparcie Samoobrony, Ma 57 lat, wykształcenie wyższe.


  Gmina Kowal


  W gminie Kowal walkę o głosy wyborców stoczyli dotychczasowy wójt Marek Szubski i sekretarz gminy, Stanisław Adamczyk. Nieoficjalne wyniki wskazywały na Stanisława Adamczyka. Nowy wójt ma 52 lata, wykształcenie wyższe.


  Bobrowniki


  Do końca nie było też wiadomo, kto zostanie wójtem gm. Bob- rowniki - czy dotychczasowa pani wójt 48-letnia Anna Cha- rzewska, czy 51-letni Tadeusz Grzegorzewski. Jak się dowie-dzieliśmy, 18 głosami wygrał T. Grzegorzewski.


  Chrostkowo


  W Chrostko -wie władzę po Zbigniewie Świderskim przejmie Elżbieta Mazanowska, która w drugiej turze pokonała Krzysztofa Pniewskiego. 50-letnia Elżbieta Mazanowska dotychczas pracowała w Urzędzie Gminy, zajmowała się m.in. świadczeniami rodzinnymi.


  Kikół


  W Kikole władza się nie zmieni - dotychczasowy wójt Jacek Zająkała zachowa stanowisko. W drugiej turze wyborów pokonał Krzysztofa Baranowskiego przewagą ok. 200 głosów. Jacek Zająkała ma lat 37, wykształcenie wyższe.


  Skępe


  Burmistrzem miasta i gminy Skępem został wybrany na kolejne cztery lata Andrzej Gatyń-ski, którego mieszkańcy po nownie obdarzyli największym zaufaniem. Gatyński ma 49 lat, wykształcenie wyższe, jest członkiem SLD.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem