Cyfrowe prześwietlenie

  Cyfrowe prześwietlenie

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Zakładzie Radiologii Szpitala Wojewódzkiego we Włocławku dobiegł końca remont pierwszej sali do prześwietleń. Zainstalowano nowy aparat rentgenowski.

  Remont w Zakładzie Radiologii potrwa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Na razie zakończyły się prace w jednej z trzech sal. Przygotowano także do odbioru centralkę cyfrową, która będzie obsługiwała aparaty we wszystkich salach.


  Do końca tego roku ma być wyremontowana i wyposażona kolejna sala prześwietleń, a na początku przyszłego roku - trzecia i ostatnia. - Dzięki zastosowaniu techniki cyfrowej możliwe będzie szybkie przesyłanie danych na specjalistyczne konsultacje do Bydgoszczy - podkreśla dyrektor Andrzej Pałucki.


  Przypomnijmy, że ostatnio we włocławskim szpitalu oddany został po generalnym remoncie blok operacyjny z kilkoma salami do przeprowadzania zabiegów. Planowana jest jeszcze m.in. przebudowa oddziału ratunkowego i rozdzielenie ciągów komunikacyjnych tak, aby był łatwiejszy dostęp do izby przyjęć dla ratowników medycznych i przywożonych przez nich pacjentów.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem