Jeszcze nie koniec tasowania miejsc

  Jeszcze nie koniec tasowania miejsc

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy Andrzej Kasprzak przejmie mandat radnego po Władysławie Skrzypku, czy Taduesz Raczyński wejdzie do Rady Miasta w miejsce Andrzeja Pałuckiego? To rozstrzygną dopiero wybory prezydenckie.

  Skład włocławskiej Rady Miasta, który wczoraj publikowaliśmy, nie jest ostateczny. Wykrystalizuje się bowiem dopiero po drugiej turze wyborów, gdy rozstrzygnie się kto zostanie prezydentem miasta na następną kadencję.


  W przypadku wygranej Władysława Skrzypka


  (Włocławska Wspólnota Samorządowa) - w Radzie Miasta trzy mandaty zmienią właścicieli. Poza Władysławem Skrzypkiem, który wszedł do Rady Miasta, mandaty zdobyli również dotychczasowi zastępcy prezydenta: Józef Mazierski (okręg nr 3) i Dorota Dzięgelewska (okręg nr 2). Ponieważ Władysław Skrzypek nie zapowiadał zmian na stanowiskach wiceprezydentów, należy spodziewać się, że w przypadku reelekcji prezydenta, złożone zostaną trzy mandaty. Kto może je otrzymać?


  Wyniki wyborów wskazują, że w miejsce Władysława Skrzypka, jeśli wygra w drugiej turze, do Rady Miasta wejdzie lekarz Andrzej Kasprzak.

  I następnie: mandat po Dorocie Dzięgelew-lewskiej przejmie nauczycielka Mariola Gawłowska, zaś miejsce Józefa Mazierskiego, w przypadku także jego rezygnacji z mandatu, zajmie nauczycielka Urszula Kukiełczyńska.


  W przypadku wygranej Andrzeja Pałuckiego


  zmiany w Radzie Miasta też nastąpią. Andrzej Pałucki bowiem, podobnie jak Władysław Skrzypek, zdobył mandat radnego. Mandat ten ma także w kieszeni Jacek Kuźniewicz, który w przypadku objęcia urzędu prezydenckiego przez Andrzeja Pałuckiego, ma otrzymać stanowisko wiceprezydenta, odpowiedzialnego za zdobywanie dla miasta funduszy unijnych. Kto wtedy skorzysta ze złożonych mandatów? Wyniki wskazują, że najwięcej głosów po Andrzeju Pałuckim zdobył w okręgu nr 3 radny poprzednich kadencji Tadeusz Raczyński. Z mandatu złożonego przez Jacka Kuźniewicza skorzystałby natomiast magistracki urzędnik Maciej Jarzembowski, syn byłego parlamentarzysty Ryszarda Jarzem-bowskiego.


  Mówi się także o powierzeniu stanowiska wiceprezydenta jeszcze jednej osobie z Rady Miasta w przypadku wygranej Andrzeja Pa-łuckiego. Wtedy zmiany w Radzie Miasta będą jeszcze większe.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem