Skrzypek i Pałucki - jeszcze powalczą?

  Skrzypek i Pałucki - jeszcze powalczą?

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gdy przekazywaliśmy ten tekst do druku, wiele wskazywało na to, że najwięcej głosów włocławian zdobył Władysław Skrzypek. Jego najgroźniejszy rywal, Andrzej Pałucki, był jednak przekonany, że dopiero druga tura wyborów wyłoni prezydenta Włocławka.

  Na zwycięstwo Władysława Skrzypka, kandydata Włocławskiej Wspólnoty Samorządowej wskazywały już sondaże przed-wyborcze. Prawdopodobnie jednak udzielone mu poparcie nie było tak duże, abyśmy już dzisiaj dowiedzieli się, kto wygrał wybory prezydenckie. Z kim spotka się Władysław Skrzypek? Wedle nieoficjalnych informacji z Andrzejem Pałuckim, kandydatem KWW "Lewica i Demokraci".


  Frekwencja we wczorajszych wyborach


  była zbliżona do tej sprzed czterech lat.

  We Włocławku o godz. 16.30 wyniosła zaledwie 25,61 procent i była najniższą w byłym woj. włocławskich. Dla porównania - w Barucho-wie w tym czasie wyniosła 52,67 proc., a w Lipnie - 33,04 proc. Z nieoficjalnych informacji wiemy jednak, że o godz. 20.00, gdy zamykano lokale wyborcze we Włocławku przekroczyła 30 procent, a nawet w niektórych obwodach zbliżała się do 40.


  Wybory przebiegały na ogół bez zakłóceń. Tylko w jednym lokalu - obwodowej komisji wyborczej nr 47 na Zazamczu ktoś za kotarą pozostawił 10 ulotek, zachęcających do głosowania na kandydata Samoobrony do Rady Miasta.


  Policja i Straż Miejska


  odebrały też kilka sygnałów m.in. z Zawiśla i Michelina o próbach kupowania głosów i niedozwolonej agitacji. Te sygnały jednak po sprawdzeniu przez policjantów i strażników nie potwierdziły się.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem