Feralna trzynastka, czyli remont na raty

  Feralna trzynastka, czyli remont na raty

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy wieżowca przy ul. Zbiegniewskiej 13 są zbulwersowani decyzją Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe" o częściowym ociepleniu bloku.

  Wieżowiec przy ul. Zbiegniews-kiej 13 wybudowano 25 lat temu. W tym roku SM "Południe" podjęła decyzję o jego ociepleniu. Prace te rozpoczęto od klatki pierwszej, ale zakończyły się one w środku budynku. Dlaczego blok nie został ocieplony do końca?


  - Bo na tyle wystarczyło


  pieniędzy wpłacanych przez mieszkańców budynku na fundusz remontowy - tłumaczy Zbigniew Lewandowski, prezes SM "Południe".


  Z informacji zarządu wynika, że za pieniądze z funduszu remontowego w bloku przy ul.

  Zbiegniews-kiej 13 m.in.: trzykrotnie malowano klatki schodowe, dwukrotnie smołowano dach i kryto go papą, odświeżona została elewacja, docieplono stropodach, wymienione zostały zawory grzejnikowe, pobudowano zatoki postojowe i pergolę śmietnikową. Z funduszu remontowego wypłacane było także dofinansowanie do wymiany stolarki okiennej.


  Mieszkańcy nie mogą jednak zrozumieć


  polityki remontu elewacji na raty. - Nam taka sytuacja nie tylko ze względów estetycznych nie odpowiada - podkreślają. Chodzi przede wszystkim o pieniądze, które można byłoby zaoszczędzić na ogrzewaniu mieszkań, gdyby cały budynek został ocieplony. Rozżalenie lokatorów wynika także z tego, że - jak podkreślają - bloki wybudowane później, zostały kilka lat temu zabezpieczone przed utratą ciepła.


  Kiedy cały wieżowiec


  przy ul. Zbiegniewskiej 13 będzie docieplony? Prezes Lewandowski odpowiada, że dopiero wówczas, gdy fundusz remontowy zasilony zostanie wpłatami na tyle, że będzie można dokończyć dzieła. Jest jeszcze jedno rozwiązanie - spółdzielnia może zaciągnąć kredyt i za pożyczone pieniądze wykonać kolejny etap ocieplenia. To jednak wymaga zgody mieszkańców, bo kredyt udzielany jest pod hipotekę.


  Spółdzielcy tę ewentualność biorą pod uwagę, ale uważają że jest to ostateczność.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem