Płaciłeś czynsz? Dostaniesz punkty

  Płaciłeś czynsz? Dostaniesz punkty

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Suma różnych punktów decydować będzie o miejscu na liście przydziału mieszkań komunalnych. Cała lista zostanie wkrótce zmieniona.

  Uchwała, podjęta przez włocławską Radę Miasta pod koniec czerwca, wchodzi właśnie w życie. Chodzi o nowe zasady przyznawania mieszkań komunalnych i socjalnych. Na tę chwilę z niecierpliwością czeka nasza Czytelniczka, pani Halina, mieszkanka śródmieścia, która na wniosek właściciela kamienicy musi opuścić dotychczasowe lokum.


  W takiej sytuacji jest wiele rodzin


  wszyscy liczą na to, że nowe przepisy skrócą ich drogę do oczekiwanego mieszkania.


  Ponad 1500 rodzin czeka na przydział lokali komunalnych i socjalnych.

  - Lawinowo wzrasta liczba wyroków eksmisyjnych - twierdzi Józef Mazierski, wiceprezydent Włocławka. Mimo oddania do użytku budynków socjalnych przy ulicach Wienieckiej i Ptasiej, mimo prawie całkowitego uporania się ze sprawą domów komunalnych grożących katastrofą budowlaną


  problem braku mieszkań


  dla najuboższych włocławian wciąż jest bardzo dotkliwy.


  Zainteresowani patrzą więc na ręce i magistrackim urzędnikom, i członkom społecznej komisji mieszkaniowej, czekając na swoją szansę. Dotychczasowy system przydziału lokali wielu włocławianom wydawał się mało przejrzysty, dlatego opracowane zostały nowe, punktowe zasady, zaakceptowane podczas czerwcowej sesji przez Radę Miasta. - Teraz decydująca o kolejności na liście będzie


  suma punktów


  uzyskanych przez zainteresowane osoby - mówi wiceprezydent. Więcej punktów otrzymają rodziny wielodzietne, od dawna czekające na mieszkanie, dbające o dotychczasowy lokal i na czas wnoszące opłaty. Punkty należeć się będą wychowankom domów dziecka, osobom schorowanym, starym, samotnym czy bezdomnym.


  Będą też... punkty ujemne, przyznawane tym, którzy dewastowali mieszkania lub pozbyli się ich na własne życzenie, nie płacili czynszu czy utrudniali życie sąsiadom.


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem