Ekran pomoże im spać

  Ekran pomoże im spać

  (bas)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Około dwóch milionów złotych mają kosztować ekrany akustyczne, które władze Włocławka zamierzają zainstalować w mieście wzdłuż drogi nr 1.

  Gdyby udało się zebrać wszystkie publikacje o hałasie we włocławskich blokach stojących przy krajowej "jedynce", uzbierałoby się pewnie kilka tomów. Skargi lokatorów pozostawały do tej pory bez echa. Co można zrobić, gdy w środku no- cy przejeżdża tą drogą kolejna zdezelowana ciężarówka z naczepą, robiąca mnóstwo huku? Wkrótce sytuacja ma się zmienić.


  Miasto planuje zamontowanie pasa ekranów od ronda Solidarności w stronę Torunia. Ekrany powinny zredukować natężenie hałasu o kilkanaście procent. To inwestycja kosztowna, szacowana wstępnie na ok. 2 mln złotych.


  Pomysłów na ograniczenie hałasu jest zresztą więcej. Niewykluczone, że w sypialniach domów, gdzie jest on najbardziej odczuwalny, zamontowane zostaną w oknach dodatkowe szyby. Jednak najważniejszą sprawą wydaje się remont drogi nr 1, której stan od dawna określany jest jednym słowem: fatalny. Koszt przedsięwzięcia jest jednak ogromny.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem