Socjaldemokraci skarżą prezydenta

  Socjaldemokraci skarżą prezydenta

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pomówienie zarzucają Władysławowi Skrzypkowi działacze Federacji Młodych Socjaldemokratów. Zażądali przeprosin. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie.

  Wczoraj w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego we Włocławku został złożony akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Włocławka. - Uważamy, że prezydent złamał prawo, naruszając artykuł 212 paragraf 2 Kodeksu Karnego, a tym samym dopuścił się przestępstwa, zagrożonego karą do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi Krzysztof Kukucki, przewodniczący FMS. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez młodych socjaldemokratów 10 sierpnia, pod adresem Władysława Skrzypka


  padło wiele zarzutów


  Ustosunkowując się do nich prezydent uznał zachowanie działaczy lewicy za "niemłodzieżowe", zarzucił im też kłamstwa.

  Federacja w liście otwartym do prezydenta zażądała udowodnienia tej tezy. "Żądamy przedstawienia argumentów, że nie jest prawdą ogłoszenie przez pana 12 sierpnia 2004 roku budowy "szpitala uniwersyteckiego" za 100 milionów euro.


  Czy nie jest prawdą


  że inwestycja zrealizowana miała być w półtora roku i dać 500 miejsc pracy? Czy nie jest prawdą, że obiecał pan budowę alei Królowej Jadwigi w dziewięć miesięcy i że ta droga ma liczne usterki oraz warunkowe pozwolenie na użytkowanie? Czy nie jest prawdą, że złożony przez pana wniosek o dofinansowanie remontu włocławskiego odcinka krajowej "jedynki" z funduszy unijnych odrzucony został z powodów formalnych, czyli w pierwszym etapie oceny wniosku? Czy nieprawdziwe są zarzuty, że mimo czterech lat pańskich rządów nadal nie są uregulowane sprawy własności gruntów pod włocławskim odcinkiem trasy nr 1...?


  Lista spraw


  które - zdaniem działaczy FMS - powinny być, a nie były załatwione podczas mijającej kadencji, jest znacznie dłuższa. Brak reakcji Władysława Skrzypka na list otwarty spowodował skierowanie aktu oskarżenia do sądu. Wyrok skazujący mógłby skutecznie wyeliminować obecnego prezydenta z ponownej walki o to stanowisko.


  Czy mają rację?


  Zanim Temida wyda wyrok, chcemy zapytać naszych Czytelników, czy ich zdaniem działacze FMS mają rację pozywając do sądu Władysława Skrzypka. Zapraszmy do udziału w SMS-owej sondzie. Jeśli uważacie, że FMS ma rację, wyślijcie SMS (koszt - 1,22 zł z VAT) pod nr 7168 o treści: pomorska.fms. Jeśli uważacie, że nie mają racji, pod ten sam numer wyślijcie SMS o treści: pomorska.skrzypek. Głosować można do niedzieli do godz. 23.59. Wyniki naszej sondy podamy we wtorkowej "Kujawskiej".

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem