Stypendium dla mistrza

  Stypendium dla mistrza

  (bas)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezydent Włocławka przyznał 22 stypendia sportowe dla zawodników osiągających mistrzowskie wyniki na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej.
       O honorowaniu w ten sposób najlepszych zawodników zdecydowała w czerwcu tego roku Rada Miasta Włocławka, podejmując stosowną uchwałę. Wysokość stypendium jest naliczana od stawki bazowej wynoszącej obecnie 899,10 zł. Za złoty medal w klasie mistrzowskiej międzynarodowej zawodnik otrzymuje 120 proc. tej kwoty, czyli niewiele ponad 1 tys. złotych. Zdobywca srebrnego medalu może liczyć na stypendium w wysokości owej kwoty bazowej, czyli prawie 900 złotych.
  700-złotowe stypendium otrzyma sportowiec, który zdobył medal brązowy. W klasie mistrzowskiej będzie można dostać ok. 900 zł za złoto, 719 za srebro i 540 za brąz. Medaliści Mistrzostw Polski, Europy i Mistrzostw Świata juniorów młodszych otrzymują ok. 450 zł.
       Stypendia otrzymali m.in. lekkoatleta Ireneusz Sekretarski, Aneta Szczepańska - judo, klasa międzynarodowa mistrzowska, złoto na Mistrzostwach Polski Seniorów, Katarzyna Kowalska, lekkoatletyka, a także wioślarze i wioślarki, judocy i lekkoatleci, o sukcesach których było głośno w minionym roku.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem