Źdźbło, belka i związek

  Źdźbło, belka i związek

  (bas)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Solidarność 80" żąda wyjaśnień w sprawie sytuacji we włocławskim PKS.
        "Łatwiej zobaczyć źdźbło w oku bliźniego niż belkę we własnym. Tym cytatem można podsumować działania podjęte bezpośrednio przez pana wojewodę i z pańskiego upoważnienia lub przyzwolenia w sprawie kontroli w PKS Włocławek oraz protokołu z tej kontroli...". Tak zaczyna się pismo, którego adresatem jest Józef Ramlau, wojewoda kujawsko-pomorski, a autorem Janusz Lipiński, wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność 80" przy PKS we Włocławku.
       Związkowcy nie zgadzają się z wnioskami po kontroli, przeprowadzonej przez osoby, skierowane przez wojewodę. Kwestionują ich uprawnienia oraz zbyt wysokie wynagrodzenie za sporządzenie opinii, które, jak twierdzą, wyniosło ok. 20 tys. złotych. Ich zdaniem wojewoda posiada własne służby sprawujące nadzór nad przedsiębiorstwami i to one, w ramach swego wynagrodzenia, winny takie opinie przygotowywać.
       Sytuacja jest napięta, bowiem efektem niekorzystnych dla PKS wyników kontroli była nagła zmiana na stanowisku zarządcy komisarycznego firmy. W czerwcu dotychczasowego zarządcę Bogumiła Witkowskiego zastąpił były wicewojewoda Andrzej Kozłowski.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem