Strona kobiet
  "Kosmetyczka gwiazd"

  Karolina Szostak uwielbia ciężki makijaż i naślimaczone rzęsy

  Rozwiń

  Szkoci uhonorowali

  (erka)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Towarzystwo Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie przygotowuje się do obchodów 90-lecia urodzin Jerzego Pietrkiewicza.
       Jerzy Pietrkiewicz - poeta, pisarz, tłumacz, wywodzący się z Fabianek, od ponad sześćdziesięciu lat mieszka w Londynie. Wykładał literaturę w Uniwersytecie Londyńskim, zasłynął jako tłumacz dzieł Jana Pawła II. Niedawno senat szkockiego Uniwersytetu St Andrews nadał mu - w uznaniu szczególnych zasług za zawodowe i osobiste osiągnięcia jako poety i pisarza - tytuł doktora honoris causa.
  - To sławny i zasłużony uniwersytet, najstarszy w Szkocji - mówi Adam Wróbel, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Dobrzyńskiej, którego prof. Jerzy Pietrkiewicz jest członkiem honorowym.Towarzystwo już czyni przygotowania do obchodów 90 urodzin londyńczyka, mającego kujawsko- dobrzyńskie korzenie. Uroczystość ma się odbyć we wrześniu, w Lipnie.
       Wtedy także odbędzie się premiera filmu "W cieniu źródlanej łąki", który realizowała m.in. w Fabiankach, Skępem, w Lipnie i w Dobrzyniu nad Wisłą ekipa TVP "Polonia". Film jest wędrówką po rodzinnych stronach Jerzego Pietrkiewicza, ale też zapisem więzi z krajem lat dzieciństwa.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem