Skoczą do wody za dwa miesiące

  Skoczą do wody za dwa miesiące

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Lipnie dobiegła końca budowa krytej pływalni. Nie znaczy to jednak, że obiekt zostanie otwarty w czasie wakacji. Jeszcze dwa miesiące potrwa jego wyposażanie.
       Pływalnia została zbudowana przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II. Służyć będzie jednak nie tylko dzieciom z tej szkoły. Inwestycja została bowiem podjęta
       z myślą o mieszkańcach
       całego miasta oraz okolic Lipna. Rozpoczęta w połowie 2004 roku budowa została zakończona miesiąc przed planowanym terminem. Obiekt jest dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony.
  Na parterze są dwa baseny - duży, tzw. sportowy o wymiarach 25 metrów na 12,5 metra o maksymalnej głębokości, wynoszącej 1,8 metra oraz o połowę mniejszy, rekreacyjny o wymiarach 12,5 metra na 6 metrów i głęboki na 1,2 metra.
       Obok znajdują się
       pomieszczenia dla ratowników
       przebieralnie i sanitariaty dla niepełnosprawnych, sala dla obserwatorów, szatnia na okrycia wierzchnie. Na piętrze zaplanowano pomieszczenia socjalne i biurowe. Podziemie mieści pomieszczenia techniczne - wentylatornię, filtrownię, kotłownię olejową oraz pomieszczenia pracownicze.
       Budynek został już odebrany. Wykonawca - lipnowska firma "Wiksbud" zeszła z placu budowy. Do planowanego na wrzesień otwarcia pozostało jeszcze wyposażenie obiektu m.in. w szafki i system bramkowo-kasowy. Do tego czasu ma także nastąpić przebudowa dezynfektorów stóp. Przyjęte wcześniej rozwiązanie zakwestionowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, twierdząc, że nie zapewnia odpowiednich warunków higieniczno-zdrowotnych.
       Czy wrześniowy termin zostanie dotrzymany?
       Komisarz rządowy, Wojciech Świtalski twierdzi, że oddanie do użytku pływalni za dwa miesiące jest możliwe. Koszt inwestycji to ponad 5 milionów złotych. Połowę pieniędzy na budowę Lipno pozyskało, połowa pochodzi z budżetu miasta. Wyposażenie pływalni będzie kosztowało około 250 tysięcy złotych.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem