I na angielskim ktoś się potknął...

  I na angielskim ktoś się potknął...

  RENATA KUDEŁ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Witold Krzeszewski rozdaje świadectwa maturalne absolwentom włocławskiego II Liceum Ogólnokształcącego

  Witold Krzeszewski rozdaje świadectwa maturalne absolwentom włocławskiego II Liceum Ogólnokształcącego ©Fot. WOJCIECH ALABRUDZIŃSKI

  W ogólniakach dobrze, gorzej w technikach i w liceach profilowanych. Wyniki włocławskich maturzystów są odbiciem ogólnopolskich rezultatów egzaminu dojrzałości
  Witold Krzeszewski rozdaje świadectwa maturalne absolwentom włocławskiego II Liceum Ogólnokształcącego

  Witold Krzeszewski rozdaje świadectwa maturalne absolwentom włocławskiego II Liceum Ogólnokształcącego ©Fot. WOJCIECH ALABRUDZIŃSKI

       Aż do wczoraj włocławscy maturzyści z dużymi emocjami czekali na wyniki tegorocznej matury. Ci, którzy zdali, otrzymali w szkołach świadectwa dojrzałości.
       Najwięcej radości
       było w ogólniakach, gdzie procent osób, które "zawaliły" maturę, okazał się stosunkowo niewielki. Powody do radości mieli licealiści z "Kopernika".
  Tylko dwóm osobom, z dwustu czterdziestu jeden maturzystów, powinęła się noga. - Nasi uczniowie bardzo dobrze spisali się z przedmiotów ścisłych - mówi Jerzy Rutkowski, dyrektor II- Gratuluję im i nauczycielom.
       - Przyznam, że z ciekawością, ale i z niepokojem oczekiwałam na wyniki Okręgowej Komisji Edukacyjnej - mówi Krystyna Sobczak, dyrektor III LO im. Marii Konopnickiej. - Zdali wszyscy i wyniki są bardzo dobre. W IV LO nie wszyscy mogą już odetchnąć z ulgą. Ci, którym się nie powiodło, muszą czekać na ponowny egzamin. Ilu ich jest? Tej informacji nie udało się nam uzyskać od dyrektora Krzysztofa Stasiaka.
       Z tegorocznej matury zadowolony jest Piotr Umiński, dyrektor Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. - Dziewięćdziesiąt dwa procent - to dobry wynik - mówi. - Cieszy mnie, że w tym roku mieliśmy mniej problemów z testami z historii sztuki.
       
  W I LO im. Ziemi Kujawskiej wyniki są wyższe niż w ubiegłym roku, choć nie wszyscy zdali egzamin. - Szczególnie dobrze wypadła matematyka - mówi Irena Podłucka.
       Tamara Mikołajczak, dyrektor Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Choceniu, nie kryje dumy z wyników. - Co prawda trzech uczniów "potknęło się" na angielskim, za to pozostali zdali egzamin z tego języka bardzo dobrze - mówi dyrektor. Wielu maturzystów uzyskało stuprocentową punktację.
       najpopularniejszym we Włocławku Zespole Szkół Chemicznych
       po raz pierwszy nową maturę
       zdawało 192 absolwentów techników, m.in. hotelarskiego i technologii żywienia. Uzyskali średni wynik na poziomie 59, 12 proc. W Liceum Profilowanym ta średnia wyniosła 37,5 proc. Dyrektor jednej z włocławskich szkół powiedział: - Mnie te wyniki nie dziwią. Matura jest przepustką na studia, a do techników czy liceów profilowanych idą raczej ci, którzy chcą znaleźć szybko pracę. Krzywdą jest natomiast, zdaniem dyrektora, zestawianie takich wyników z rezultatami w dobrym ogólniaku. To niesprawiedliwe dla nauczycieli i uczniów.
       
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem