Z gazem pod wiatr

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  GEN Gaz Energia jest bliższa doprowadzenia gazu do Kowala oraz gmin Kowal i Baruchowo. Do 15 lipca samorządy poczekają na ostateczną ofertę Pomorskiej Spółki Gazownictwa.
       Jak już informowaliśmy, trzy gminy z powiatu włocławskiego toczą wspólnie rozmowy w sprawie gazyfikacji swoich terenów z dwiema firmami - Pomorską Spółką Gazownictwa oraz GEN Gaz Energia.
       Ofertę której firmy wybrać?
       Nad tym zastanawiały się w Kowalu wspólnie samorządy miasta Kowal oraz gmin Kowal i Baruchowo.
       Gdy już wydawało się, że to GEN Gaz Energia będzie partnerem tych samorządów, bo zaoferował lepsze warunki: tańsze paliwo i niższe koszty przyłącza, zareagowała Pomorska Spółka Gazownictwa. W piśmie, skierowanym do burmistrza Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego zastępca dyrektora oddziału, Andrzej Małecki zwrócił uwagę na
       kwestie bezpieczeństwa
       którego jakoby nie zapewniają "konkurencyjne firmy".
       Ta sprawa została wyjaśniona przez GEN Gaz Energię. Czy jednak tej firmie powierzona zostanie inwestycja? To zależy od tego, czy do 15 lipca kompletną, ostateczną ofertę złoży Pomorska Spółka Gazownictwa. Jeśli oferty nie będzie, gminy skorzystają z propozycji GEN Gaz Energii. Taka decyzja została podjęta na wspólnym posiedzeniu trzech rad w formie uchwały. Za Pomorską Spółką Gazownictwa stoi
       140-letnia tradycja
       i jak zapewnia szefostwo tej firmy "solidność, wiarygodność i bezpieczeństwo odbiorców". Atutem GEN Gaz Energii są atrakcyjne koszty przyłącza - 429 złotych bez względu na jego długość (Pomorska Spółka Gazownictwa zaproponowała za 5-metrowe przyłącze 950 złotych, a za każdy następny metr 40 złotych).
       Przepychanki, która firma jest lepsza, trwają. Mieszkańcy liczą zaś na to, że wybrana zostanie oferta najlepsza. Jeśli będzie to oferta GEN Gaz Energii, to już we wrześniu ma rozpocząć się opracowywanie dokumentacji projektowej.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem