Jest nadzieja na gładką "jedynkę"

  Jest nadzieja na gładką "jedynkę"

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Włocławek dostał z rezerwy budżetowej Ministerstwa Transportu i Budownictwa 750 tysięcy złotych na naprawę "jedynki".
       Przebiegająca przez Włocławek droga krajowa numer 1 jest w fatalnym stanie. O tym doskonale wiedzą zarówno kierowcy "miejscowi", jak i przejeżdżający przez miasto. Koleiny, dziury, łaty - to stały element nawierzchni ulicy Toruńskiej i Okrzei, znajdujących się w ciągu "jedynki". Dobrze jeździ się tylko tam, gdzie ostatnio były prowadzone poważniejsze remonty - czyli na wiadukcie Krzywa Góra i na odcinku od ulicy Kościuszki do stacji benzynowej BP.
       Bezpieczeństwo na "jedynce"
       wystawione jest na szwank zwłaszcza wtedy, gdy pogarszają się warunki atmosferyczne. Miejski Zarząd Dróg we Włocławku co prawda łata dziury i wyrwy, ale są to jedynie działania doraźne.
       Tymczasem ta trasa wymaga przebudowy, której koszt szacowany jest na ponad 100 milionów złotych. Dotychczasowe starania Urzędu Miasta o pieniądze na remont kapitalny tej drogi nie przyniosły rezultatu.
       Miastu udało się
       natomiast uzyskać pieniądze na naprawę tej trasy. 750 tysięcy złotych przekazało Ministerstwo Transportu i Budownictwa z rezerwy subwencji ogólnej.
       Jak mówi Piotr Kosseda, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg we Włocławku, pieniądze z ministerstwa wykorzystane zostaną do końca września. Nie jest ich dużo, zważywszy na potrzeby i powierzchnię "jedynki" w obrębie miasta. Wynosi ona, wraz z obiektami inżynierskimi, okoo 200 tysięcy metrów kwadratowych. - Będą frezowane muldy i zlikwidowane zostaną głębokie koleiny, które dzisiaj zagrażają bezpieczeństwu kierowców - obiecuje dyrektor Kosseda.
       Miasto będzie się przygotowywało
       do złożenia w drugiej połowie przyszłego roku wniosku o przyznanie dotacji unijnej na remont kapitalny tej trasy. Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej. Jej wykonanie Urząd Miasta zlecił Bydgoskiemu Biuru Budownictwa Komunalnego. Dokumentacja ma być gotowa do końca grudnia.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem