Klaudia i jej "Petrof"

  Klaudia i jej "Petrof"

  (erka)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Klaudia Kołata, uzdolniona włocławska pianistka, uhonorowana została przez prodecenta znanych na całym świecie pianin. W rewanżu artystka zagra w Hradec Kralove specjalnie dla załogi fabryki.
  Klaudia i jej "Petrof"
       "Jestem uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Włocławku, pochodzę z niezamożnej rodziny. Od najmłodszych lat pragnęłam grać na pianinie ..." - napisała Klaudia Kołata w liście do prezesa firmy "Petrof" w Hra-dec Kralove (Czechy). Opisała też swoje stare, przedwojenne pianino, na którym uczyła się grać w domu i wielką radość, jaką sprawił jej przedstawiciel firmy "Petrof" na Polskę, Mirosław Ka-czorowski. Dzięki jego staraniom otrzymała nowe, "jak spod igły" pianino. - Dziś jest ono moją największą radością i osobiście odczuwam, jak bardzo pomaga mi w muzycznym rozwoju - mówi Klaudia.
       We włocławskiej PSM jej nauczycielem był prof. Jacek Polański, który uczył gry na fortepianie Rafała Blechacza. Obecnie Klaudia kształci się w Gdańsku pod opieką prof. Włodzimierza Wiesz- tordta. Koncert w Hradec Kralove, w podziękowaniu za instrument, odbędzie się 26 bm.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem