Budowlańcy na lotnisku

  Budowlańcy na lotnisku

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Międzynarodowy koncern, zajmujący się produkcją opakowań, buduje w Lubieniu Kujawskim fabrykę, w której znajdzie się praca dla około 150 osób.
       Superfos Pharma Pack jest częścią duńskiej firmy Superfos Packaging, międzynarodowego koncernu działającego na europejskim rynku opakowań, zatrudniającym około 2600 pracowników w 18. różnych krajach, obejmującym w przybliżeniu 30 rynków.
       Roczne obroty koncernu
       liczone są w setkach milionów euro. Ta właśnie firma otworzy wkrótce kolejną fabrykę w Lubieniu Kujawskim. Prace budowlano-montażowe dobiegają już końca, rozruch zakładu spodziewany jest w czerwcu. To naprawdę imponujące tempo zważywszy, że pierwsze roboty ruszyły 23 września ubiegłego roku.
       - Półtora roku trwały starania o sprowadzenie tego kontrahenta właśnie do nas - nie kryje satysfakcji Paweł Wiktorski, burmistrz Lubienia Kujawskiego. Koncernowi udostępniono uzbrojone i przygotowane pod inwestycje
       tereny dawnego lotniska
       - 6 ha gruntów, z czego blisko połowa została już przykryta dachem. Potężną fabrykę dobrze widać z drogi nr 1, gdy jedzie się z Lubienia Kuj. w kierunku Kutna czy Łodzi. - Zadbamy również o otoczenie firmy, budując drogę długości 600 metrów, łączącą zakład z ulicą Żwirki i Wigury - zapewnia burmistrz.
       Docelowo pracę w nowej fabryce opakowań podejmie 150 osób, w tym co najmniej połowę stanowić będą mieszkańcy miasta i gminy Lubień Kujawski. Pracownicy nie zostaną zatrudnieni od razu, będą przyjmowani systematycznie.
       
  Dla miasta i gminy Lubień Kujawski inwestycja, której koszt wynosi blisko 50 mln złotych, to
       wielka szansa
       Już od chwili rozpoczęcia budowy i przyjazdu pracowników z poznańskiego "Budimexu" i innych firm wykonawczych, wyraźnie widać ożywienie w miejscowych sklepach i lokalach gastronomicznych. Mieszkańcy ocho- czo wynajmują budowlańcom kwatery i mają nadzieję, że to dopiero początek dobrej passy.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem