Kowalski nie rzuci gitary

  Kowalski nie rzuci gitary

  RENATA KUDEŁ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jak to jest z rockową rodziną we Włocławku? Tak samo, jak przykładowymi Kowalskimi. Wzloty, upadki, rozstania na dłużej, życie na kocią łapę, kłótnie i chwile radości.

  Nie można powiedzieć, że Włocławek rockiem stoi, ale też nikt nam nie wytyka, że jesteśmy, dajmy na to, stolicą disco polo - poza enklawą w jednej z rozgłośni radiowych. Muzyczna konstelacja jest w miarę stabilna. Od lat kilka zespołów, z mniejszym i większym entuzjazmem, amatorsko


  uprawia tę pasję


  Większość z nich związana jest z Włocławskim Centrum Kultury. Tu znajduje sale do ćwiczeń, tu, jeśli tylko młodzi muzycy mają ochotę i trochę grosza, mogą spotkać się z wytrawnymi muzykami podczas warsztatów muzyki rockowej. Pewna stabilizacja na muzycznym rynku nie oznacza, że nic się nie dzieje a zespoły dożywają razem spokojnej starości.


  Niedawno środowiskiem zatrzęsła wieść, że z "Liści" odchodzi Jacek Zasada, klawiszowiec, który był w tym zespole od początku jego istnienia.

  Jak poinformowała szybka w elektronicznym "roznoszeniu" wieści www.scena.wloclawek.pl jest już jego następca! W zespole pojawił się Waldemar Bata, znany z "Doktora C". Zespół przygotowuje debiutancką płytę, o której na pewno już wkrótce usłyszymy. Jak Feniks z popiołów odrodziła się grupa "Yellow Cab". Zespół istnieje od 2004 r., prezentuje repertuar utrzymany w konwencji bluesa z Delty Mississippi z elementami country bluesa. Mniej więcej od roku


  zespół nie koncertował


  Od niedawna w skład "Yellow" wchodzi Łukasz Rumpel, harmonijkarz, wokalista i lider śląskiej grupy bluesowej "Teenage Beat", współpracujący m.in. z "Nocną Zmianą Bluesa". Jutro w "Tradycji" wystąpią: Wojciech Hamkało (gitara akustyczna, gitara Dobro, śpiew), Andrzej Wyrwicki (kontrabas, śpiew) i Łukasz Rumpel (harmonijka ustna, śpiew). Początek o godz.19.30.


  Tyle o "naszych". A co u gości? Filip Różański to włocławianin, który gra w grupie "Lao Che". Zespół zasłynął płytą pt. "Powstanie Warszawskie". W tę sobotę "Lao Che" wystąpi w klimatycznym Klubie Środowisk Twórczych "Piwnica" przy ul. Piwnej. Puls wszystkich, którzy cenią dobrą muzykę, przyśpiesza!


  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem