Kujawy w oceanie Orientu

  Kujawy w oceanie Orientu

  Renata Kudeł

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zespół Pieśni i Tańca "Kujawy" Włocławskiego Centrum Kultury wystąpił podczas IV Azjatycko- Oceanicznego Dziecięcego Festiwalu Folklorystycznego w Istambule.
       Na festiwal rekomendowała zespół, działający we Włocławskim Centrum Kultury, Międzynarodowa Organizacja ds. Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF. Koncerty i parady odbywały się zarówno w części azjatyckiej jak i europejskiej.
       - Na profesjonalnych scenach w plenerze, na stadionie Ali Samiyen dzieci bawiły publiczność głównie tańcami i śpiewem z naszego regionu - mówi Krystyna Mielczarska, kierownik zespołu.
  - Prezentowały również rodzime tańce w Aya Irini, podczas realizowania filmu dla telewizji tureckiej. "Kujawy" były jedynym, poza grupą z Bułgarii, zespołem z Europy i stanowiły dla publiczności, jak i wspólnie koncertujących azjatyckich zespołów z Indonezji, Tajwanu, Chin, Korei, niesamowitą egzotykę. Członkowie zespołu mieszkali u rodzin tureckich. Dzieci zwiedziły m.in. pałac sułtana Sulejmana Wielkiego, uważany za największy i najbogatszy sułtański pałac, dawną bizantyjskę bazyliką Hagia Sophia. Odwiedziły także Adampol, polską osadę, gdzie rozmawiały w ojczystym języku.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem