Wyjątkowa okazja: drzwi do kłopotów

  Wyjątkowa okazja: drzwi do kłopotów

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Puka do Twoich drzwi przedstawiciel handlowy, oferujący wyjątkowo korzystną usługę? Nie bądź pochopny, bo wpędzisz się w kłopoty.
       Nasze Czytelniczki z Cheł-micy czują się oszukane przez przedstawiciela handlowego, który 8 marca odwiedził je w domu i zaproponował z okazji Dnia Kobiet
       promocyjny montaż drzwi
       - Drzwi wraz z montażem miały kosztować początkowo 1050 złotych, ale gdy przyszło do montażu okazało się, że wszystko zamknie się kwotą 1250 złotych - mówi Danuta R.
       Zarówno Danuta R. jak i jej sąsiadka z tej samej miejscowości ustaliły z przedstawicielem handlowym, że ta kwota zostanie rozłożona na 36 rat, a pierwsza będzie albo w maju, albo w sierpniu. - Przedstawiciel handlowy zapewniał, że żadnych dodatkowych kosztów nie będzie - twierdzą zgodnie obie panie.
       Niestety, okazało się że są i to znaczne, bo z wyliczenia, jakie przysłał bank wynika, że
       kredyt będzie kosztował
       więcej, niż obiecywał przedstawiciel. Na dodatek pierwsza rata przyszła nie w maju, a w kwietniu, a ponadto kredyt na zakup drzwi został rozłożony nie na 36 rat, jak chciały Czytelniczki, a na 24. Obie panie zapewniają, że zostały wprowadzone w błąd. Ponieważ, jak twierdzą, nie podpisywały umowy z bankiem, odmawiają spłaty rat.
       To może się jednak dla nich skończyć
       egzekucją komorniczą
       Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel handlowy, z którym obie panie zawarły umowę na montaż drzwi. Nasz rozmówca (nie zgodził się na podanie imienia i nazwiska) zdecydowanie zaprzecza, jakoby zapewniał Czytelniczki, że z powodu zaciągnięcia kredytu nie poniosą dodatkowych kosztów. Twierdzi także, że przed montażem obie panie zostały poinformowane o cyklu spłat.
       Kto w tym sporze ma rację? Wydaje się, że bez interwencji rzecznika praw konsumenta się tutaj nie obejdzie. Inaczej na polubowne załatwienie sprawy nie ma co liczyć.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem