Jazda warunkowa

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Mostostal" nie zdąży wykonać do końca kwietnia odbojnic na wiadukcie kolejowym nad al. Królowej Jadwigi. Władze Włocławka mają jednak nadzieję, że aleja nie zostanie zamknięta.
       W październiku ubiegłego roku al. Królowej Jadwigi oddana została do użytku warunkowo. Na bezwarunkową eksploatację nie zgodziły się Polskie Koleje Państwowe, bo wykonawcy trasy nie wybudowali na nasypie kolejowym odbojnic, które zapobiegłyby tragedii na drodze, gdyby doszło do wykolejenia się pociągu.
       "Mostostal" nie wykonał tych prac do końca października, gdyż w związku z problemami z podłożem pod nasypem kolejowym dopiero pod koniec kontraktu zrobiony został dodatkowy projekt. Firma miała czas na wywiązanie się z tego zadania do końca kwietnia. Prawdopodobnie jednak nie zdąży. Nie dokonała jeszcze bowiem uzgodnień z koleją, które wiążą się z koniecznością wprowadzenia zmian w kursowaniu pociągów na trasie Włocławek-Kutno.
       Urząd Miasta będzie wnioskował o przedłużenie terminu wykonania prac na nasypie. Ostateczna decyzja zależeć będzie od nadzoru budowlanego w Urzędzie Wojewódzkim.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem