Zasiłek pod warunkiem

  Zasiłek pod warunkiem

  (bas)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we Włocławku otrzymał pieniądze z Unii Europejskiej.
       Znaczna część podopiecznych MOPR jest uzależniona od pomocy i prezentuje postawy roszczeniowe. Chcą tylko brać. Przekonanie, że "oni", czyli pracownicy MOPR, mają obowiązek dawać, jest dość powszechne wśród ludzi od lat korzystających z wszelkich zasiłków, dodatków, zapomóg.
       Tymczasem dzięki pieniądzom pozyskanym z Unii Europejskiej, ośrodek będzie wprowadzał programy, pozwalające najuboższym włocławianom na stopniowe uniezależnianie się od pomocy i przejawianie większej aktywności.
  Pierwsza próba pozyskania pieniędzy z UE przez MOPR zakończyła się powodzeniem. Specjalnie przeszkoleni pracownicy zajmą się teraz aktywizacją osób bezdomnych, bezrobotnych czy opuszczających zakłady karne. Zadaniu temu ma służyć program Centrum Aktywizacji Lokalnej.
       Zadanie, które stawiają przed sobą pracownicy MOPR, z pewnością nie będzie łatwe. Osoby objęte programem, przyzwyczajone wyłącznie do brania, przejawiają zwykle niechęć do jakichkolwiek zmian. Łatwiej jest po prostu brać pieniądze, choćby niewielkie, ale bez żadnych warunków.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem