Najlepszy prezydent, nagroda na wyrost?

  Najlepszy prezydent, nagroda na wyrost?

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do lokalnych mediów trafił list, podpisany przez Krzysztofa Kukuckiego, przewodniczącego Federacji Młodych Socjaldemokratów we Włocławku, który zarzuca Władysławowi Skrzypkowi, iż sam obwołał się najlepszym prezydentem.
       Chodzi o wyróżnienie, przyznane Skrzypkowi przez kapitułę Kujawsko-Pomorskiej Nagrody Jakości. Prezydent Włocławka
       został nominowany
       do indywidualnej nagrody jakości w kategorii "Praktyk Jakości Organizacji Samorządowej". - Do tej kategorii zgłosili się trzej przedstawiciele samorządów. Laureatem został wójt gminy Sicienko Jan Wach, który wygrał z burmistrzem Brodnicy Wacławem Derlickim oraz prezydentem Włocławka Władysławem Skrzypkiem. Nikt inny do tej kategorii się nie zgłosił - twierdzą młodzi socjaldemokraci.
       - Czy to moja wina, że inni nie biorą udziału w konkursach? - pyta Władysław Skrzypek. - Przecież
       
  każdy miał taką szansę
       Kryteria były jednak ostre i tylko nieliczni je spełniali. Ja nie boję się ani ocen, ani rywalizacji, dlatego uczestniczę w podobnych przedsięwzięciach.
       - Nagroda jakości nie posiada kategorii "najlepszy prezydent", Władysław Skrzypek nie mógł więc otrzymać takiego tytułu - twierdzą przedstawiciele FMS. I dodają, że powodów jest więcej. Ich zdaniem niemożliwe byłoby przyznanie tytułu "...człowiekowi, przez którego Włocławek staje się z dnia na dzień mniej atrakcyjnym miastem, który nawet leżących na ziemi pieniędzy nie potrafi podnieść...".
       Władysław Skrzypek jednym tchem wymienia wyróżnienia, przyznane Włocławkowi w czasie jego kadencji. Gmina przyjazna środowisku, gmina fair play, "Przejrzysta Polska", "Grunt na medal"... Który z samorządów może
       pochwalić się stworzeniem
       Centrum Obsługi Inwestora? - pyta. I przypomina, że zanim otrzymał nagrodę jakości, eksperci anonimowo odwiedzili włocławski ratusz, występując w roli petentów przyglądali się, jak wszystko funkcjonuje. Chyba dobrze, skoro uznali, że nagroda się należy - podsumowuje prezydent.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem