Wyszła, nie wróciła...

  Wyszła, nie wróciła...

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkanka ulicy Reja, miewająca stany depresyjne, wyszła w poniedziałek na spacer. Do tej pory nie dała znaku życia. Bliscy nie wiedzą już, gdzie jej szukać.
  Wyszła, nie wróciła...
       Pani Wanda Ejzenhart ma 66 lat. Od dawna choruje, miewa stany depresyjne, nasilające się w okresach jesiennych i wiosennych, dlatego jest pod opieką lekarza specjalisty. Ma kochającą rodzinę, męża, dzieci, wnuki.
       - Ostatnio, być może z powodu wiosennego przesilenia, mama czuła się gorzej - mówi córka pani Wandy. - Nie chciała wychodzić z domu, choć słońce zwykle dobrze na nią wpływa. W cieplejsze dni
       
  wolała posiedzieć na balkonie
       W poniedziałek, 3 kwietnia, mąż pani Wandy namówił ją na wyjście z domu. Miała iść na spacer.
  Sam w tym czasie pojechał na działkę. Kiedy wrócił wieczorem, żony nie było. Nie ma jej do dziś. - Moja siostra kontaktowała się z mamą w poniedziałek koło godziny 11.00. Ja byłam u niej o 16,00, lecz w mieszkaniu nikogo nie zastałam - mówi córka.
       Zdaniem zięcia pani Wanda jest bardzo dobrym, wrażliwym człowiekiem, nieco nadmiernie przejmującym się losem innych, nawet obcych ludzi. Niewykluczone, że właśnie te cechy przyczyniły się w przeszłości do rozwoju choroby, której objawy nie są stanem ciągłym. Bywają długie okresy, gdy pani Wanda czuje się naprawdę dobrze. Przez trzy lata zajmowała się swoim wnuczkiem i robiła to we wspaniały sposób.
       Co mogło stać się ze starszą panią? - Jeszcze w poniedziałek zaginięcie mamy zgłosiliśmy na policji - mówi zięć. - Wcześniej kontaktowaliśmy się ze wszystkimi krewnymi, znajomymi, którzy tylko przyszli nam do głowy. Pojechaliśmy na cmentarz do Brześcia Kujawskiego, gdzie leżą siostra teściowe i jej matka. Nie znaleźliśmy jednak jakiegokolwiek śladu świadczącego, że odwiedziła to miejsce.
       W dniu zaginięcia
       pani Wanda była ubrana w zieloną kurtkę o jasnym odcieniu i czarne półbuty. Mogła mieć jakąś czapkę czy beret. Wzięła z sobą jedynie dowód osobisty, pieniądze zostawiła w domu.
       Osoby, które po 3 kwietnia widziały panią Wandę, proszone są o kontakt z włocławską komendą policji, tel. 0-54 237-50-25 lub 997.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem