Kamera wszystko widzi

  Kamera wszystko widzi

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tym roku we Włocławku zainstalowane zostaną kolejne kamery. Urząd Miasta ma już gotową dokumentację na podłączenie sześciu urządzeń.
       Dotychczas zakupione przez Urząd Miasta kamery były instalowane głównie w ścisłym centrum miasta. Te urządzenia znajdują się w sześciu punktach śródmieścia - dwie kamery są na placu Wolności, po jednej na ulicach 3 Maja, Okrzei, Kościuszki i POW. Ostatnia kamera trafiła na osiedle Południe. Została zamontowana u zbiegu ulic Dziewińskiej i Kaliskiej.
       Urząd Miasta ma już opracowaną dokumentację na objęcie monitoringiem kolejnych rewirów.
  To rejony miasta wskazane przez policję, gdzie zagrożenie przestępczością jest wciąż bardzo duże. Urząd Miasta planuje więc umieszczenie kolejnych kamer w rejonie ulic Zbiegniewskiej i Kaliskiej, Starodębskiej i Warszawskiej, Kilińskiego i Mickiewicza, Traugutta i Chopina.
       Wiadomo także, że moni-toringiem objęte zostaną okolice dworca PKP-PKS. Jest także opracowana dokumentacja na podłączenie kamery u zbiegu ulic Tumskiej i 3 Maja. Koszt zainstalowania sześciu urządzeń to około 330 tysięcy złotych. Rada Miasta przeznaczyła natomiast na ten cel w tegorocznym budżecie 270 tysięcy złotych.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem