Slalom z poślizgiem

  Slalom z poślizgiem

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z powodu dziur w jezdniach na drogach we Włocławku i w powiecie włocławskim dochodzi codziennie do pięciu kolizji. Prawda jest jednak i taka, że kierowcy jeżdżą po podziurawionych drogach zbyt szybko.
       W styczniu i lutym we Włocławku i w powiecie włocławskim doszło do 512. kolizji drogowych. To znacznie więcej niż w pierwszych dwóch miesiącach ubiegłego roku, gdyż wówczas zdarzyło się 360 stłuczek. Dlaczego tak bardzo zwiększyła się liczba kolizji? Policjanci twierdzą, że to między innymi skutek trudniejszych warunków drogowych, które zgotowała kierowcom tegoroczna zima. Nie bez znaczenia jest także stan nawierzchni - dziury, wyrwy, wyboje mają swój udział w
       zwiększeniu liczby wypadków i kolizji
       Niestety, kierowcy także nie są bez winy, bo wielu jeździ szybko i nieostrożnie.
  Trzy dni temu na trzech włocławskich ulicach - Toruńskiej, Płockiej i Brzeskiej policjanci ustawili fotoradar. W ciągu trzech godzin urządzenie to zarejestrowało 170 przypadków za szybkiej jazdy. Na ulicy Toruńskiej, gdzie wolno jechać z prędkością 50 kilometrów na godzinę, średnia prędkość zarejestrowana przez fotoradar to 90 kilometrów na godzinę. Tylko w ciągu godziny na zbyt szybkiej jeździe wpadło ponad stu kierowców.
       Rekord szybkości
       padł jednak nie na Toruńskiej, stanowiącej fragment drogi nr 1, ale na ulicy Płockiej. Kierowca passata na odcinku, gdzie obowiązuje prędkość 50 kilometrów na godzinę, miał na liczniku 111 kilometrów na godzinę. Za zbyt szybką jazdę na Płockiej policjanci rozliczą 60 kierowców. Jak się okazuje, najrozsądniej jeździmy ulicą Brzeską. Tu średnia prędkość, zarejestrowana przez fotoradar, wyniosła 60 kilometrów na godzinę.
       Na szczęście, zmniejszyła się na ulicach Włocławka i drogach powiatu włocławskiego liczba wypadków drogowych. Jest też
       mniej zabitych i rannych
       Jak poinformował nas podinspektor Krzysztof Dębicki, naczelnik sekcji ruchu drogowego w Komendzie Miejskiej Policji, w pierwszych dwóch miesiącach tego roku doszło do 13 wypadków (w ubiegłym roku było w tym czasie 27 tych zdarzeń), w których zginęły 4 osoby, a 13 zostało rannych. Rok temu na naszych drogach zginęło 7 osób, a 32 odniosło obrażenia.
       Statystyki wskazują, że do najgroźniejszych wypadków dochodzi pod koniec tygodnia. Kolejny weekend przed nami. Oby był bezpieczny! Dla wszystkich, bez wyjątku.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem