Biuro z widokiem czyli kuszenie turysty

  Biuro z widokiem czyli kuszenie turysty

  RENATA KUDEŁ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Informacja Turystyczna we Włocławku szykuje się do przenosin. Także w centrum - ale przy reprezentacyjnej ulicy Warszawskiej - będą lepsze warunki do promowania miasta.
       Biuro Informacji Turystycznej przy uli. Zduńskiej działa na 30 metrach kwadratowych. - To nie są złe warunki, ale nie zadowalają nas do końca - mówi Magdalena Fejdowska, dyrektor Biura Promocji Miasta i Integracji Europejskiej. - Miejsce, do którego trafiają turyści, poszukujący informacji o mieście i regionie powinno być bardziej reprezentacyjne - uważa dyr. M. Fejdowska. Musi też odpowiadać wymogom Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wymogom unijnym. Stąd troska np. o to, by do biura Informacji Turystycznej miały dostęp osoby niepełnosprawne.
       Ten warunek spełniają pomieszczenia w budynku przy ul. Warszawskiej 11/13, gdzie siedzibę ma Miejska Biblioteka Publiczna a do niedawna także salon EMPiK-u. Dokładniej - w grę wchodzi wolna powierzchnia po "Kodaku", usytuowana od frontu budynku. - To może być dobra wizytówka dla miasta - mówi dyrektor Fejdowska. - Mam na myśli tak korzystne usytuowanie nowej siedziby, dostępność dla osób niepełnosprawnych , jak i większą powierzchnię. Jest tylko jeden problem - na razie, dopóki nie są znane ustalenia budżetowe, tkwimy w niepewności.
       Nawet jeśli Włocławek nie jest perłą turystycznych przewodników, roli tej dziedziny życia trudno nie doceniać. - Turystyka może być motorem napędzającym rozwój miasta - uważa dyr. M. Fejdowska. Taką opinię podziela wielu włocławskich radnych, podzielają też władze miasta. Dobra wola już jest, po sesji budżetowej będzie wiadomo, czy są też pieniądze.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem