Po burzy będzie zgoda?

  Po burzy będzie zgoda?

  MAŁGORZATA GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Stanisław Jagielski został po raz drugi wybrany przewodniczącym Stowarzyszenia Sołtysów Gminy Lipno.
       Stanisław Jagielski przewodniczył Stowarzyszeniu Sołtysów Gminy Lipno po odwołaniu w końcu ub. roku Piotra Skoniecznego. Wprawdzie zarząd i komisja rewizyjna Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Kujawsko-Pomorskiego stwierdziły, że
       nastąpiły uchybienia
       statutowe, jeśli chodzi o sposób i tryb odwołania Piotra Sko-niecznego, ale nie zmieniło to niczego.
       Pod nieobecność przewodniczącego odbyło się posiedzenie zarządu, który zdecydował o zwołaniu nadzwyczajnego zebrania. Na tym zebraniu stosunkiem głosów 20 do 9 Piotr Sko-nieczny został odwołany z pełnionej funkcji. Zarzucono mu m.in., że działa na niekorzyść lokalnej społeczności. Te zarzuty mają związek z reportażem telewizyjnym, której bohaterką była jedna z mieszkanek Maliszewa,
       nie radząca sobie z trudnościami
       - Chciałem tej kobiecie pomóc, bo nie miała sprzątniętego zboża, a zarzucono mi, że przeze mnie w złym świetle ukazani zostali mieszkańcy Maliszewa - mówi Piotr Skonieczny. Po odwołaniu go Stanisław Jagielski, który wcześniej był sekretarzem stowarzyszenia, został "tymczasowym" przewodniczącym. Dobiegała bowiem końca 4-letnia kadencja i zbliżały się wybory.
       Przed kilkoma dniami w Urzędzie Gminy w Lipnie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, w czasie którego wybrano nowy zarząd. Zarząd zaś jednogłośnie zdecydował o ponownym powierzeniu Stanisławowi Jagielskiemu, sołtysowi z Brzeźfunkcji przewodniczącego. - Moim celem jest zjednoczenie sołtysów i doprowadzenie do zgodnej współpracy - powiedział nam wczoraj Stanisław Jagielski.
       Pierwszą akcją nowego zarządu
       będzie zbiórka krwi na rzecz ofiar tragedii w Katowicach. Akcję tę Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Lipno organizuje wspólnie z oddziałem lipnowsko-ki-kolskim Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Zorganizowana ona zostanie jutro (piątek) w punkcie krwiodawstwa przy ul. Sierakowskiego 4 w Lipnie w godz. 7.00-10.30. W planach stowarzyszenie ma także przeprowadzenie akcji bezpłatnych badań lekarskich dla mieszkańców wsi.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem