Odznaczenia do odbioru

  Odznaczenia do odbioru

  (jz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Część włocławskich Sybiraków skarży się na złe potraktowanie przez związek. A prezes pyta, czy sobie nie mają nic do zarzucenia?
       "Uprzejmie informujemy, że w biurze naszego oddziału znajduje się do odbioru przyznane odznaczenie państwowe Krzyż Zesłańca Sybiru. Biuro czynne w każdy czwartek w godz. 10-13. Prezes zarządu Lucjan Michalak."
       Powiedzieć, że forma nieelegancka to za mało. Nasz Czytelnik, który takie pismo otrzymał, aż zatrząsł się z oburzenia. - To dla nas ubliżające. Brakuje słów, by to ocenić. Czy takiego odznaczenia nie powinien wręczyć wojewoda na oficjalnym spotkaniu? Wydawałoby się, że odpowiedź jest oczywista, więc dlaczego włocławski oddział Związku Sybiraków tak zlekceważył swoich członków?
       - Ja też uważam, że takie pismo nie jest odpowiednią formą - zgadza się prezes Lucjan Michalak. - Co mamy zrobić, jeśli organizujemy uroczystość i ludzie nie przyjeżdżają?
       
  Tak było i tym razem. W ubiegłym roku prezydent Aleksander Kwaśniewski na wniosek włocławskiego oddziału przyznał 55 Krzyży Zesłańca Sybiru. Związek zorganizował uroczystość 19 września w delegaturze urzędu wojewódzkiego, odznaczenia wręczał wicewojewoda. 17 osób nie przyjechało, nie uprzedziło o nieobecności.- Rozumiem, że nie ma jednej, dwóch osób, ale jednej trzeciej zaproszonych? - mówi Michalak. Odznaczenia leżą i czekają. - Do nich wysyłamy teraz pisma. Dlaczego te osoby nie mają sobie nic do zarzucenia?
       
  Nasz Czytelnik jednak twierdzi, że nie wszyscy odznaczeni zostali na wrześniową uroczystość zaproszeni. Prezes Michalak zapowiedział, że zorganizuje jeszcze jedną uroczystość, skoro tak się stało, że członkowie związku czują się urażeni. Ponieważ finanse organizacji są więcej niż skromne, spotkanie odbędzie się w biurze. Wszyscy, którzy odznaczeń nie odebrali, zostaną ponownie zaproszeni.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem