Po łuku i pod górkę...

    Po łuku i pod górkę...

    (Kp)

    Gazeta Pomorska

    Aktualizacja:

    Gazeta Pomorska

    Jutro zaczną obowiązywać nowe zasady egzaminowania kandydatów na kierowców.
         Mniej zadań na placu manewrowym i dłuższa jazda po mieście oraz parkowanie na prawdziwym parkingu - to najważniejsze, choć nie jedyne zmiany. Pierwszy "nowy" egzamin na prawo jazdy kategorii B odbędzie się we włocławskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego już 16 bm. Plac manewrowy WORD przy ul. Zielnej jest już przygotowany. Namalowano nowe linie, tor jazdy jest o pół metra szerszy niż przed zmianami.
         - Jesteśmy dobrze przygotowani do egzaminowania według nowych przepisów - zapewnia Barbara Dombrowska, dyrektor WORD we Włocławku. Mimo to, w okresie do 15 bm. nie będą odbywały się egzaminy praktyczne na kategorię B. - Chcemy dać czas instruktorom oraz kandydatom na kierowców na przygotowanie się do nowych zasad egzaminowania - dodaje dyrektor Dombrowska.
         Nowy egzamin praktyczny będzie trwać dłużej niż dotychczas. Jazda po mieście ma zająć co najmniej 25 minut, na placu manewrowym trzeba będzie przygo- tować auto do jazdy, przejechać po łuku oraz ruszyć pod górkę. Natomiast nie będzie już parkowania między słupkami. Ten manewr trzeba będzie zaliczyć na prawdziwym parkingu.
         Pod koniec lutego pojawią się w samochodach WORD kamery, mimo że obowiązkowy termin ich instalacji minie dopiero 10 kwietnia. Przetarg na zakup kamer i ich montaż został już rozstrzygnięty. Okres przejściowy zostanie więc wykorzystany do testowania nowego systemu. Na zmiany w egzaminach praktycznych na inne kategorie trzeba poczekać jeszcze trzy miesiące.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Gminy w Kujawsko-Pomorskiem