Światełko nad Kujawami

  Światełko nad Kujawami

  Joanna Kołaczyńska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jak już pisaliśmy, w tym roku organizacją 14. wojewódzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zajmą się włocławscy studenci.
       We Włocławku Orkiestra zacznie grać już od godz. 9.00. Czterystu wolontariuszy wyruszy w całodzienną kwestę po mieście, w poszukiwaniu ludzi chcących wesprzeć fundusz WOŚP. Bogaty będzie program imprez towarzyszących. Szef sztabu Paweł Koszewski, student WSHE, zapowiada wiele atrakcji.
       - Już w zeszłym roku wpadliśmy na pomysł, aby studenci włocławskich uczelni zorganizowali tegoroczną akcję Jurka Owsiaka - mówi Paweł.
  - Pomagają nam Włocławskie Centrum Kultury i Urząd Miasta, ale większość obowiązków spoczywa na nas. Współna organizacja Orkiestry ma zjednoczyć żaków, sprawić, że Włocławek stanie się miastem akademickim.
       Orkiestrowe imprezy rozpoczną się rankiem, 8 stycznia, w starej hali OSiR. Teatr studencki wystawi sztukę dla dzieci pt. "Pchła Szachrajka". Następnie studenci będą zmagać się w różnych, także nietypowych konkurencjach, m.in. tworzeniu mumii na czas. Tę część orkiestrowych atrakcji zakończy występ włocławskich zespołów: "Gumy", "Inside" i "Incognito".
       Wieczorem impreza zostanie przeniesiona do Hali Mistrzów. Około godz. 18.00 rozpocznie się wojewódzki finał transmitowany przez TV Bydgoszcz. W programie: występy zespołów "Łzy", "Kobranocka", "Atrakcyjny Kazimierz" oraz "Liście". Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych.
       Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra także w większości miast i gmin naszego regionu, m.in. w Chodczu, Kowalu, Choceniu, Lubieniu Kujawskim, Lipnie, Brześciu Kujawskim. Mieszkańcy spotkają się na koncertach, licytacjach. Wolontariusze od rana będą zbierać pieniądze, a tradycyjnie o godz. 20.00 fajerwerki rozbłysną nad całym regionem.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem