Hej, kolęda, kolęda!

  Hej, kolęda, kolęda!

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Chórzyści ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krojczynie na Boże Narodzenie nagrali i wydali płytę z kolędami.
       Chórem Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krojczynie od dwóch lat kieruje Jarosław Milewski. Z jego też inicjatywy doszło do nagrania płyty bożonarodzeniowej ze zbiorem kolęd. Wykonawcami stały się, oczywiście, połączone chóry obydwu szkół.
       Przygotowania do wydania płyty odbywały się od początku roku szkolnego. Do projektu włączyli się nie tylko uczniowie, ale i dyrektorzy, nauczyciele Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Krojczynie oraz rodzice. Część funduszy pozyskali sami uczniowie, prowadząc z samorządem szkolnym zbiórkę na terenie szkoły.
       Udało się jednak także pozyskać sponsorów do tego przedsięwzięcia. Jednym z nich jest ksiądz Janusz Kowalski, proboszcz parafii Świnice Warckie. Jak twierdzi dyrekcja szkoły, bez jego finansowego wsparcia, nagranie płyty byłoby niemożliwe. Duży udział w powodzeniu tego projektu mają także Jarosław Narczewski z Lipna, Alina Słupczyńska ze Szpiegowa oraz Jadwiga i Jan Adamscy z Witowa.
       Wiele prac związanych z wydaniem płyty szkoła wykonała sama. Na przykład, oprawą graficzną zajęła się nauczycielka szkoły podstawowej Agnieszka Bielicka. Płyta już jest, a uczniowie są dumni, że wzięli udział w jej nagraniu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem