Papieskie błogosławieństwo

  Papieskie błogosławieństwo

  (p)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Delegacja diecezji włocławskiej, na czele z biskupem ordynariuszem Wiesławem Meringiem, została przyjęta w Watykanie przez papieża Benedykta XVI.
       W sobotę zakończyła się, trwająca od 21 bm., wizyta ad limina apostolorów (od progów apostolskich) grupy biskupów z metropolii gnieźnieńskiej, wrocławskiej, gdańskiej, poznańskiej i szczecińskiej, w tym także z diecezji włocławskiej. W czwartek wieczorem w papieskiej bibliotece w Pałacu Apostolskim ojciec święty Benedykt XVI przyjął na prywatnej audiencji biskupa włocławskiego Wiesława Meringa wraz z biskupem pomocniczym Stanisławem Gębickim i biskupem seniorem Bronisławem Dembowskim. Biskupom towarzyszyli: ks. prałat Marek Sobociński, ks. Roman Walczak i ks. Sławomir Derę-gowski. Audiencja zakończyła się Błogosławieństwem Apostolskim udzielonym wszystkim wiernym diecezji włocławskiej.
       Obowiązek odbywania co 5 lat wizyty ad limina apostolorum nakłada na każdego biskupa Kodeks Prawa Kanonicznego. Biskupi składają papieżowi sprawozdania dotyczące powierzo- nych im diecezji. Odwiedzają też groby św. Piotra i Pawła.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem