Oznakować auto

  (goz)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Niepełnosprawni kierowcy nie mogą we Włocławku kupić nalepek na samochód.
       - Jestem osobą niepełnosprawną - mówi Czytelnik. - Ponieważ jeżdżę samochodem, chciałem na szybie przykleić znaczek, informujący innych użytkowników, że auto prowadzone jest przez niepełnosprawnego. Gdzie mogę dostać taką naklejkę?
       Jak informuje Anna Nowak, pełnomocnik prezydenta Włocławka do spraw osób niepełnosprawnych, takich nalepek Urząd Miasta na razie nie ma.
  Osoby z orzeczeniem o stopniu niepełno-sprawności mogą natomiast uzyskać karty parkingowe, które w zastępstwie można umieścić za szybą. - Niebieska karta parkingowa także sygnalizuje, że kierowcą jest osoba niepełnosprawna - tłumaczy Anna Nowak.
       Jak się dowiedzieliśmy, włoc-ławianie takie karty otrzymają u pełnomocnika w Urzędzie Miasta, zaś mieszkańcy powiatu włocławskiego - w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Brzeskiej. Ustaliliśmy też, że nalepki drukuje m.in. "Sitodruk" przy ul. Kaliskiej 38. Drukarnia obiecała, że kilkadziesiąt takich naklejek przygotuje i przekaże Urzędowi Miasta. W najbliższych dniach będą więc do odebrania.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem