60 milionów przeszło koło nosa

  60 milionów przeszło koło nosa

  BARBARA SZMEJTER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Włocławek nie dostanie pieniędzy na remont drogi krajowej nr 1.
       Do wzięcia było blisko 60 mln złotych. Przedstawiciele miejskich władz mówili już niemal o fakcie dokonanym. Poprzestali na złożeniu wniosku. - Wniosek został odrzucony z powodów formalnych, nie zawierał bowiem większości wymaganych załączników, poczynając od studium wykonalności.
       
  Był po prostu nieprzygotowany
       - mówi Ewelina Karkoszka z Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie. Ministerstwo poszło tak Włocławkowi na rękę, że przedłużyło termin uzupełnienia dokumentacji. Nie na wiele się to jednak zdało.
       Przetarg na wykonanie owego studium wygrało Bydgoskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego. Ponoć za bajońskie pieniądze.
       Dokumentacja nie została jednak przygotowana. Dyrektor Jan Siuda wyraźnie unika odpowiedzi na proste pytanie: dlaczego? Obiecuje udzielenie informacji na piśmie, jednak ta nie nadchodzi, później nie chce rozmawiać, bo spieszy się na przetarg...
       Włocławski ratusz informuje dziś o nieuregulowanych sprawach własnościowych gruntów, znajdujących się wzdłuż "jedynki".
       - To musi potrwać
       - mówią urzędnicy. Po co, w takim razie, wychylali się w ogóle ze złożeniem wniosku, nie mającego najmniejszych szans na realizację? - pytają znawcy tematu.
       14-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 1, biegnący przez Włocławek, uchodzi za jeden z najgorszych w Polsce. Sytuację poprawi wkrótce rozpoczynający się remont wiaduktu "Krzywa Góra". To jednak przysłowiowa kropla w morzu potrzeb . Gruntowny remont trasy w granicach miasta ma kosztować około 80 mln złotych, władze liczą na blisko 60-milionowe dofinansowanie z funduszy unijnych. Okazuje się jednak, że samo liczenie to zdecydowanie za mało.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem