Tory przeszkód...

  M. GOŹDZIALSKA

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Od dzisiaj część ulicy Zbiegniewskiej będzie nieprzejezdna. Rozpocznie się usuwanie awarii kanalizacji deszczowej.
       Dzisiaj o godz. 8.00 ulica Zbiegniewskiej na odcinku od Kaliskiej do Wiejskiej zostanie zamknięta. Ma to związek z usuwaniem awarii kanalizacji deszczowej w rejonie skrzyżowania Zbiegniewskiej i NoMiejski Zarząd Dróg wyznaczył objazdy ulicami: Wiejską, Prusa, Broniewskiego i Kaliską.
       Jak długo potrwają
       te utrudnienia? - Zależeć będzie od tego, jakich awaria dokonała spustoszeń, rozluźniając grunt - mówi Mariusz Andler , zastępca dyrektora do spraw technicznych Miejskiego Zarządu Dróg. Wstępne ustalenia wskazują, że w miejscu awarii porozsuwały się rury kanalizacyjne. Dopiero, gdy teren zostanie rozkopany będzie wiadomo, jak duża to awaria i jak długo potrwa jej usuwanie.
       Awaria kanalizacji deszczowej była też przyczyną zamknięcia ulicy Wienieckiej od Okrzei do skrzyżowania ulic Wysokiej i Budowlanych. Ponieważ w sobotę roboty na skrzyżowaniu Wienieckiej z Ceglaną
       miały się zakończyć
       dziś kierowcy w tej części miasta nie powinni spotkać żadnych barierek.
       Będą one natomiast w dalszym ciągu stanowiły przeszkodę w ruchu na ulicy Kaliskiej. Tu przy krawędzi jezdni powstało potężne wgłębienie, jak się dowiedzieliśmy, także będące skutkiem awarii kanalizacji deszczowej. - Dlaczego, mimo że zapory już dawno zostały ustawione, awaria nie została jeszcze usunięta? - pytają nas Czytelnicy. Miejski Zarząd Dróg tłumaczy, że czasu wymaga przygotowanie się do usunięcia awarii. - Gdyby to była prosta sprawa, roboty mogłyby rozpocząć się następnego dnia - podkreśla dyrektor Andler.
       Koszt naprawienia jezdni i usunięcia awarii, takiej, jak na skrzyżowaniu Wienieckiej i Ceglane, to wydatek ok. 50 tysięcy złotych.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem