Już wypunktowani

  RENATA KUDEŁ

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Lepiej niż rok temu - ale tylko w części humanistycznej - spisali się na egzaminie gimnazjaliści z Włocławka i z powiatu.
       Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki egzaminu gimnazjalnego, który przeprowadzono w dniach 26 i 27 kwietnia br. We Włocławku średnia punktów z testu humanistycznego wyniosła 33,12, zaś z matematyczno-przyrodniczego - 24,13.
       Średni wynik
       uczniów z włocławskich gimnazjów to 57,25 pkt.
  Ogólnie - w porównaniu z ubiegłym rokiem - gimnazjaliści spisali się nieco lepiej, ale matematyka okazała się dla wielu barierą trudną do przebycia. O tym, że drugi test był trudny, szczególnie właśnie w części matematycznej, mówili już w kwietniu i uczniowie, i nauczyciele. Tę dysproporcję widać również w wynikach, jakie uzyskali gimnazjaliści z powiatu włocławskiego - w części humanistycznej średnia punktów wyniosła 32,06, w matematyczno-przyrodniczej - 23,97.
       Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku już wkrótce prześle do szkół indywidualne wyniki - dla wielu gimnazjalistów
       nie będzie to najszczęśliwszy dzień
       w życiu. Obok tych, którzy rozwiązywali oba testy niemal perfekcyjnie (za obie części można było uzyskać maksymalnie 100 punktów) są i tacy, którzy "zdobyli" znikomą ilość punktów np. w części humanistycznej 5 punktów, a w matematyczno-przyrodniczej... zero! W "Długoszu" średni wynik w części humanistycznej wyniósł 40,88, w mate-matyczno-przyrodniczej - 33,00. Łącznie średnio każdy "Dłu-goszak" zdobył 73,88 punktu. Z wynikami, uzyskanymi na egzaminie i ze świadectwem, absolwenci gimnazjów
       będą startować
       do szkół ponadgimnazjalnych. Ze wstępnych informacji wynika, że oblężenie przeżywają ogólniaki. - Nie nadążamy z przyjmowaniem podań - mówią dyrektorzy.
       

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem