Punkty dla gimnazjalisty

  Punkty dla gimnazjalisty

  (erka)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś 1624 włocławskich gimnazjalistów przystąpi do egzaminu z przedmiotów humanistycznych. Jutro odbędzie się część matema-tyczno- przyrodnicza.
       120 minut - tyle czasu będą dziś mieli trzecioklasiści z gimnazjów, którzy zasiądą do testu. Ma on obejmować wiadomości z przedmiotów humanistycznych. Egzamin przeprowadzany jest w macierzystej szkole ucznia.
       Dla uczniów z dysfunkcjami (słuchu, wzroku, upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, dysleksją) obie próby - dzisiejsza humanistyczna i jutrzejsza matematyczno-przyrodnicza - mogą być przedłużone maksymalnie do 180 min.
       Egzamin gimnazjalny polega na rozwiązaniu zadań, zawartych w teście. Uczeń wybiera jedną spośród podanych odpowiedzi lub musi ją sam sformułować. Gimnazjaliści, którzy z powodów losowych nie przystąpią do egzaminu w pierwszym terminie, będą mogli to zrobić w późniejszym czasie.
       To ważna dla nich próba, bowiem od ilości punktów, uzyskanych podczas egzaminu oraz od ocen na świadectwie, zależy do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej mogą składać dokumenty - najlepsi będą mieć największe szanse!

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem